The Park Kraków. Zbliża się koniec budowy. „Liczymy na dobrą pogodę”

pierwszy budynek the park kraków fot. materiał prasowy

The Park Kraków przy ul. Saskiej to inwestycja realizowana przez White Star Real Estate, w ramach której powstanie 8 budynków biurowych. Pierwszy z nich osiągnął właśnie 80 proc. zaawansowania budowy. Roboty budowlane mają zakończyć się na przełomie 2021 i 2022 roku.

Budowa pierwszego budynku The Park Kraków rozpoczęła się w połowie 2020 roku. Projekt zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic Kuklińskiego i Saskiej, tuż przy estakadzie tramwajowej Lipska-Wielicka.

Pierwszy budynek, którego budowa jest na ostatnim etapie prac, dostarczy na krakowski rynek nieruchomości 12,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Cały kompleks będzie liczył łącznie ponad 100 tys. mkw. powierzchni najmu i będzie realizowany etapami. Teren inwestycji to łącznie ok. 5 ha, z czego tereny zielone wyniosą ok. 3 ha i zostaną wyłączone z ruchu samochodowego.

– Prace związane z budową pierwszego z ośmiu budynków tworzących The Park Kraków weszły w decydująca fazę. Prace na poziomie dwukondygnacyjnych garaży, wodnokanalizacyjne czy związane z instalacjami HVAC, które odpowiadają za wymianę powietrza w budynku, są obecnie zaawansowane w ponad 90 proc. Nieco więcej do zrobienia pozostało na zewnątrz budynku. Budowa dróg dojazdowych i prace w otoczeniu budynku mamy wykonane w 30 proc. Liczymy na dobrą pogodę, a obecny termin zakończenia robót przewidziany na przełom 2021 i 2022 pozostaje niezagrożony – mówi Bartosz Prytuła z White Star Real Estate.

Pierwszy budynek na ukończeniu

W ramach prac w The Park Kraków w budynku nr 1 zostały zamontowane już windy, a w przypadku elewacji zostało już do wykonania tylko 20 proc. robót. Obecnie trwają również intensywne roboty na terenie otaczającym inwestycje. Przygotowywane są chodniki, oświetlenie zewnętrzne i projektowana jest docelowa aranżacja i dobór zieleni.

– W samym budynku rozpoczęli prace również dekoratorzy wnętrz. Robimy tzw. mockupy holi windowych i wejściowych, na podstawie których wybierzemy ostateczne materiały, jakimi zostaną wykończone części wspólne. Dużo uwagi poświęcamy też obecnie terenom zewnętrznym, które będą wizytówką kompleksu. Wokół budynków docelowo nasadzona zostanie zieleń, która wpasuje się w okolicę, a całość będzie wyłożona ekologicznymi materiałami. Dodatkowo przewidziano elementy wodne. Za to na najwyższych piętrach biurowców powstaną zielone tarasy – dodaje Bartosz Prytuła.

Inwestycja przy ulicy Saskiej 25 będzie największym jak dotąd projektem biurowym w stolicy Małopolski. Projekt zakłada, że na każdym piętrze biurowca znajdzie się ok. 240 stanowisk pracy, co w sumie daje 9,6 tys. miejsc dla pracowników biurowych w całym kompleksie. Kondygnacje parterowe w budynkach będą częściowo przeznaczone na działalność usługową. W pierwszym budynku, którego budowa dobiega końca, ma znaleźć się lunch bar, sklep spożywczy oraz siłownia.

– Docelowo w ramach całego kompleksu dostępne będą również liczne restauracje, kawiarnie, klub fitness, przedszkole oraz szereg innych usług. Nie zapominamy też o rowerzystach, dla których już na pierwszym etapie powstanie infrastruktura, taka jak stojaki na rowery, szatnie i prysznice – podsumowuje Bartosz Prytuła.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus