To będzie największy kompleks biurowy w Krakowie. Miejsce pracy dla 10 000 osób [ZDJĘCIA]

the park kraków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W 2020 roku rozpoczęto realizować największy jak dotąd projekt biurowy w stolicy Małopolski – The Park Kraków. Pierwszy budynek osiągnął już docelową liczbę sześciu kondygnacji naziemnych i dwóch podziemnych. Jego budowa powinna się zakończyć w nadchodzących miesiącach.

The Park Kraków powstaje przy ul. Saskiej w Płaszowie, przy zjeździe z estakady tramwajowej łączącej ulice Wielicką i Lipską.  Kompleks biurowy będzie składał się z ośmiu budynków o łącznej powierzchni najmu wynoszącej około 100 000 metrów kwadratowych. Każdy z biurowców będzie liczył ponad 12 tys. mkw. powierzchni, z czego na jedno piętro przypada 1890 mkw. powierzchni biurowej.

Projekt zakłada, że na każdym piętrze biurowca znajdzie się ok. 240 stanowisk pracy, co w sumie daje 9,6 tys. miejsc dla pracowników biurowych w całym kompleksie. Jeżeli założymy, że kondygnacje parterowe w budynkach będą również zagospodarowane na powierzchnie biurową, daje nam to nawet 11,5 tys. stanowisk pracy. Wiemy jednak, że partery zostaną przynajmniej w części przeznaczone na lokale usługowe.

– Na terenie kompleksu będą dostępne liczne restauracje, kawiarnie, sklep spożywczy, klub fitness, przedszkole, myjnia samochodowa oraz szereg innych usług – komunikuje deweloper.

Sklep spożywczy oraz myjnia samochodowa mają działać w pierwszym budynku The Park Kraków, tyle że to drugie w garażu podziemnym. Na kondygnacji podziemnej uruchomiona zostanie także infrastruktura rowerowa, w tym stojaki, szatnie i prysznice dla rowerzystów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze