Trefl zainwestuje 7 mln zł w fabrykę kart pod Krakowem

fot. mat. pras.

Fabryka Kart Trefl zainwestuje 7,7 mln zł w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Podłężu. Celem jest również wejście na nowe rynki zbytu. Inwestycja jest możliwa dzięki zwolnieniom z podatków w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Krakowski Park Technologiczny, zarządzający krakowską strefą ekonomiczną PSI, poinformował o wsparciu Fabryki Kart Trefl-Kraków. Firma zostanie zwolniona z podatku dochodowego CIT lub PIT na okres 12 bądź 15 lat. Podstawowym celem inwestycji spółki jest zwiększenie możliwości produkcyjnych istniejącego zakładu, zmniejszenie kosztów jego funkcjonowania, a także poprawa jakości oferowanych produktów, pozyskanie nowych klientów i wejście na nowe rynki zbytu – czytamy w komunikacie.

Przedsiębiorstwo rozbuduje zakład produkcyjny w Podłężu, dokona m.in. zakupu maszyn i urządzeń, w tym wysokowydajnych automatów kaszerujących i nowego automatu wycinającego.

– Firma pracuje na niezwykle konkurencyjnych rynkach, zatem kluczowym wyzwaniem jest dla niej innowacyjność i odpowiedni balans kosztów produkcji. Aby sprostać tym wymaganiom, przygotowaliśmy plan inwestycyjny i wystąpiliśmy z wnioskiem o wsparcie w ramach działalności strefowej. Dzięki niemu skrócimy i przyspieszymy część naszych procesów technologicznych, a jednocześnie przyczynimy się do ochrony środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie zużycia energii elektrycznej – komentuje Stanisław Wiązowski, dyrektor zarządzający fabryki kart.