Trzecia opinia RDOŚ w sprawie inwestycji w Bronowicach

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy ul. Przybyszewskiego deweloper planuje budowę zespołu budynków hotelowo-usługowych z garażami podziemnymi. W sprawie niedawno swoją opinię, trzecią już, wydał RDOŚ.

W maju 2022 roku poinformowaliśmy, że Skanska zakupiła od przedsiębiorców ziemię pod zabudowę o powierzchni 7 tys. mkw. Według szacunków można tam zbudować ponad 20 tys. mkw. powierzchni na wynajem, co przekłada się na około czterysta 50-metrowych mieszkań.

– Tak doskonale zlokalizowane grunty pod projekty mieszkań na wynajem, jak ten przy ulicy Przybyszewskiego, są aktualnie bardzo poszukiwane, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę kurczące się banki ziemi, które zaostrzają i tak wysoką konkurencję o grunty inwestycyjne – komentował Daniel Puchalski, partner zarządzający i współzałożyciel immo lab – spółki, która była odpowiedzialna za transakcję.

Ochrona ptaków

Obecnie na finiszu jest postępowanie dotyczące wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zamierzenia budowy garażu oraz parkingów samochodowych. Niedawno swoją opinię do prezydenta Krakowa wysłał Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie.

– Jest to trzecia opinia w sprawie – wcześniej wydano opinię w marcu i maju – informuje Ada Słodkowska-Łabuzek, rzecznik prasowy RDOŚ w Krakowie.

Sprawa miała skomplikowany charakter. – Wynikało to z tego, że Prezydent Miasta Krakowa, jako organ prowadzący postępowanie, przedłożył uzupełnienie dokumentacji, w tym zaktualizowaną inwentaryzację przyrodniczą w której stwierdzono gatunki chronionych ptaków. W związku z tym należało porównać rozwiązania zawarte w pierwotnej dokumentacji z rozwiązaniami wskazanymi w uzupełnieniach, a także określić dodatkowe warunki minimalizujące oddziaływanie na gatunki chronione – tłumaczy Słodkowska-Łabuzek.

Natomiast postępowanie o wydanie pozwolenia na budowę jest obecnie zawieszone. Sam wniosek wpłynął do urzędu miasta w pierwszym kwartale 2022 roku. Na terenach, gdzie planowana jest inwestycja obowiązuje plan miejscowy „Armii Krajowej – Piastowska”, zgodnie z którym inwestorzy mogą na tym terenie (U.5) realizować budynki wysokie na maksymalnie 45 metrów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice