Ul. Cystersów. Zamiast magazynów nowoczesne budynki biurowo-handlowo-usługowe?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Imperial City ma plan na działki przy ul. Cystersów i F. Nullo. Niedługo zniknąć może poprzemysłowa zabudowa tego rejonu.

Przy ul. Cystersów 19 i 19a  obecnie stoją niskie hale produkcyjne i budynki biurowe. Od 2019 roku właściciel działek ma pozwolenie na rozbiórkę obiektów. Sądząc po postępowaniach administracyjnych toczących się w urzędzie miasta, spółka Imperial Capital Citi Yes planuje tam budowę zespołu usługowo-handlowo-biurowego. W planie miejscowym działki te są wyznaczone pod budownictwo usługowe. Obiekty, które tam powstaną, nie mogą być wyższe niż 25 metrów i niższe niż 16 metrów.

Trzy w jednym?

Jak na razie nie ma wielu szczegółów dotyczących inwestycji na trzech działkach przy ul. Cystersów 19. Wiadomo natomiast, że inwestor otrzymał pozwolenie na budowę budynku biurowo-usługowego A z podziemnym garażem czy parkingami już pod koniec 2019 roku. Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Krakowa, obecnie toczy się postępowanie o wygaszenie tej decyzji.

W tym samym terminie zostało wydane pozwolenie na budowę drugiego budynku z takimi samymi funkcjami nazwanego „B”, ale również w stosunku do tej decyzji toczy się postępowanie o jej wygaszenie.

Bynajmniej nie oznacza to, że deweloper zrezygnował ze swoich planów. Toczy się bowiem postępowanie w sprawie udzielenia pozwolenia dla inwestycji 3w1, czyli budynku usługowo-handlowo-biurowego. Przy okazji mają tam powstać elementy małej architektury, drogi wewnętrzne, parkingi i infrastruktura techniczna.

– Postępowanie jest na jest na etapie uzupełniania braków projektowych – mówi Patrycja Piekoszewska z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

Na niebiesko zaznaczona największa działka przeznaczone pod budowę
Na niebiesko zaznaczona największa działka przeznaczone pod budowę

Możliwość zabudowy jest również na dwóch innych działkach, mieszczących się pod adresem Cystersów 19a. W październiku 2020 roku zostało wydanie pozwolenie na budowę budynku C wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W nim również miałyby znaleźć się lokale biurowe oraz usługowe.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki