W Krakowie powstaje nowe centrum plenerowe [ZDJĘCIA]

fot. hype park/Facebook

Nieopodal Dworca Towarowego przy ul. Kamiennej powstaje nowa przestrzeń plenerowa pod marką Hype Park. Organizatorzy komunikują, że będzie to wiosenno-letni festiwal pełen wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, imprez i koncertów.

Pomysł na stworzenie tego typu przestrzeni narodził się jeszcze przed wybuchem pandemii. W ubiegłym roku trwały pracy nad projektem i w końcu przyszedł czas na jego realizację. Jak możecie ujrzeć na powyższych zdjęciach, budowa Hype Parku postępuje, a organizatorzy deklarują, że już w maju będą gotowi na otwarcie.

Przestrzeń plenerowa powstaje na dawnym terenie przemysłowo-magazynowym o powierzchni ponad 5 tys. m kw., a zatem zmieści się tam mnóstwo osób. Jedynym zagrożeniem dla otwarcia tego plenerowego centrum rozrywkowego w maju mogą być obostrzenia rządowe. Przedstawiciel projektu zaznacza, że Hype Park ruszy w momencie, gdy ogródki gastronomiczne znów będą mogły funkcjonować.

– Z naszych zeszłorocznych doświadczeń wynika, że tego typu miejsca na otwartej przestrzeni mają większą szansę zacząć wcześniej funkcjonować niż te zamknięte w budynkach. Zachowanie restrykcji sanitarnych jest nieco prostsze w plenerze – mówi Emil Hołubiczko, współtwórca Hype Parku.

Rozrywka przez cały rok

Hype Park nie będzie wydarzeniem tymczasowym. Projekt ma zająć stałe miejsce na mapie plenerowych wydarzeń w Krakowie, choć docelowo będzie dostarczać rozrywki przez cały rok. – Nasze założenie jest całoroczne. Nie jesteśmy w stanie funkcjonować w zimę na całej otwartej przestrzeni, natomiast stworzymy dużą zadaszoną strefę do organizacji wielu różnych wydarzeń – wyjaśnia Emil Hołubiczko.

Poza organizacją wydarzeń i koncertów na terenie Hype Parku ma również działać strefa gastronomiczna, strefa klubowa czy nawet boisko do koszykówki. – Będziemy takim miejskim ogródkiem, gdzie będzie można spędzić czas na świeżym powietrzu ze znajomymi i zrelaksować się – dodaje Hołubiczko.

To nie będą Dolne Młyny

Dolne Młyny jako jedno z głównych centrów towarzyskich miasta, które zniknęło w zeszłym roku, pozostawiło po sobie pustkę na rynku – Hype Park jej nie wypełni.

– Hype Park w ogóle nie jest miejscem nawiązującym do Dolnych Młynów, to nie będzie przestrzeń na restauracje, lokale itd. Jest to po prostu duża przestrzeń plenerowa. Kraków cierpiał na brak tego rodzaju letnich przestrzeni – tłumaczy Emil Hołubiczko.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza