W Krakowie to rzadkość. Kobieta stanęła na czele spółki pogrzebowej

Angelika Kornacka będzie zarządzać Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Krakowie, jedną z największych spółek w branży pogrzebowej w mieście. Zastąpiła Janusza Kwaterę, który funkcję prezesa pełnił przez 40 lat.

Angelika Kornacka ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w różnych gałęziach przemysłu. W swojej karierze zawodowej pracowała między innymi w takich firmach jak: ID Logistics, Jeronimo Martins, Philip Morris Polska czy Hewlett Packard Polska. – PUK Kraków to spółka z olbrzymimi tradycjami, która działa na rynku krakowskim już od kilkudziesięciu lat. Przejmuję stery od jednej z najbardziej doświadczonych osób w tej branży – pana Janusza Kwatery, który przez wiele lat z powodzeniem zarządzał tą spółką - powiedziała Angelika Kornacka.

Chce umacniać pozycję rynkową

Dodała, że jest to nie tylko wyróżnienie, ale wielkie wyzwanie zawodowe. – Jestem przekonana, że moje dotychczasowe, bardzo różnorodne doświadczenie zawodowe oraz znajomość branży, którą intensywnie poznaję od ponad roku, zaowocują najlepszymi dla spółki PUK oraz Grupy Klepsydra rozwiązaniami. Moim celem jest dalsza rozbudowa spółki i umacnianie jej pozycji rynkowej - podkreśliła prezeska. 

Zmiany zaszły również w radzie nadzorczej, do której powołani zostali: Janusz Kwatera i Marek Cichewicz, prezes zarządu Grupy Klepsydra. Natomiast Tomasz Salski, główny akcjonariusz Grupy Klepsydra, będzie sprawował funkcję przewodniczącego rady nadzorczej PUK Kraków.

PUK Kraków powstało 1 maja 1992 roku w wyniku prywatyzacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Była to pierwsza w Polsce prywatyzacja przedsiębiorstwa komunalnego. W połowie 2023 roku większościowe udziały w PUK Kraków przejęła Grupa Klepsydra.