Warimpex potwierdza chęć budowy przy rondzie Mogilskim

fot. Krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl

Austriacka spółka przy okazji podsumowania trzeciego kwartału tego roku potwierdziła chęć realizacji inwestycji o nazwie Chopin Office.

O inwestycji mówi się w Krakowie od kilku lat i mimo przesuwania terminu rozpoczęcia prac, roboty budowlane nadal nie ruszyły.

Chopin Office ma być dziewięciokondygnacyjnym budynkiem o funkcji biurowo-mieszkalnej, który powstanie przy trzygwiazdkowym hotelu Vienna House Easy Cracow i zostanie z nim połączony. Koszt inwestycji był szacowany na ok. 100 mln złotych.

Austriacka spółka nie porzuciła swoich planów. Potwierdza to w cokwartalnym podsumowaniu.

Bez szczegołów

Warimpex informuje, że odnotował wzrost całościowych przychodów o 16 proc. do 37,5 mln złotych. – Jest to efekt wzrostu przychodów ze sprzedaży dzięki wyższym wskaźnikom wynajmu polskich nieruchomości biurowych oraz biurowca Avior Tower w St. Petersburgu, który od stycznia 2023 roku jest wynajęty w całości – podaje firma.

Co ważniejsze, przedsiębiorstwo wymienia krakowską inwestycję, jaką tą, która jest w przygotowaniu – obok wielofunkcyjnego obiektu w Białymstoku (powierzchnia ponad 38 mkw.).

– Dla obu projektów wydane już zostały pozwolenia na budowę – informuje spółka.

Mogilska 35 w połowie wynajęta

Najnowszą zakończoną inwestycją Warimpexu jest sześciokondygnacyjny biurowiec przy ul. Mogilskiej, który we wrześniu otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Jego całkowita powierzchnia wynosi blisko 13,5 mkw. Połowa z tego jest już wynajęta.

Jak na razie przedstawiciele spółki nie zdradzają nazwy wszystkich najemców. – Biurowiec przy Mogilskiej na swoją siedzibę wybrał między innymi globalny lider z branży HR oraz międzynarodowa firma świadcząca nowoczesne usługi finansowe. Toczą się rozmowy z kolejnymi najemcami – informowała firma.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki