Wiktor Warchałowski: Smog to pandemia w zwolnionym tempie [Podcast]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

100 000 zgonów rocznie  jest spowodowanych fatalną jakością powietrza w Polsce – mówi w rozmowie z nami Wiktor Warchałowski, prezes Airly, czyli firmy, która postanowiła zarabiać na walce ze smogiem. Jak to robi? Dowiecie się tego, słuchając naszego najnowszego odcinka podcastu.

W jaki sposób Airly przyczyniła się do poprawy jakości powietrza w Krakowie, Polsce i na świecie? Czy dla firmy liczy się idea, czy tylko zarabianie pieniędzy? Ile osób zatrudnia Airly i dlaczego osoby pracujące kilkanaście lat w tradycyjnych sektorach gospodarki przechodzą do Airly?

Poza tym rozmawiamy z Wiktorem o poziomie świadomości wśród krakowian, Polaków, a także świata do problemu zanieczyszczeń powietrza. Gdzie jest najgorsza jakość powietrza na świecie? Jak wygląda współpraca z samorządami i co ma biznes z tego, że zadba o czyste powietrze?

Kto był pierwszym klientem Airly? Dlaczego firma nie sprzedaje czujników jakości powietrza klientom indywidualnym? Czy żebyśmy zadbali o powietrze, musi ktoś nad nami stać z kijem?

Jak być całorocznym rowerzystą i nie zginąć, przemierzając jednośladem ulicę Kalwaryjską? Czy oczyszczacze powietrza i maseczki antysmogowe mają sens?

Odpowiedzi na powyższe pytania, jak i szereg innych znajdziecie w poniższym materiale. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy na platformach podcastowych (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Anchor).

comments powered by Disqus