Wsparcie dla przedsiębiorczych kobiet. Global Mentoring Walk po raz drugi w Krakowie

W Krakowie po raz drugi odbędzie się Global Mentoring Walk – spacer, podczas którego kobiety, na różnym etapie życie zawodowego, mogą otrzymać wsparcie i wskazówki, jak rozwijać się dalej. Na spacer z mentorką/mentorem organizatorzy zapraszają wszystkie kobiety, które chcą zmian i potrzebują podpowiedzi, jak to zrobić.

– Siła Global Mentoring Walk tkwi w prostocie idei. Mentor z mentee poznają się podczas spaceru, mentor przekazuje wiedzę, know-how oraz olbrzymią dawkę motywacji do zmian. Dyskutują na temat planów i oczekiwań zawodowych, dzielą się doświadczeniami, budują relacje, które często nabierają charakteru długofalowego – mówi Ela Raczkowska, prezeska fundacji Vital Voices Poland, która jest organizatorem wydarzenia.

To już druga edycja Global Mentoring Walk w Krakowie. W zeszłym roku w wydarzeniu uczestniczyło 40 par mentoringowych, co oznacza, że 40 kobiet mogło skorzystać z wiedzy i doświadczenia mentorek i mentorów, często pochodzących z różnych środowisk.

Jakiego wsparcia potrzebują kobiety?

Często kobiety na początku swej kariery potrzebują wsparcia nie tylko merytorycznego, ale także emocjonalnego. Prowadzenie biznesu może być trudne i stresujące, zwłaszcza dla kobiet, które muszą radzić sobie z wyzwaniami, a niekiedy z dyskryminacją.

– Zgłaszając się do udziału w programie spodziewałam się, że spojrzenie na moją pracę czy plany oczami osoby doświadczonej będzie wielką wartością. Mentorka, z którą rozmawiałam kilka godzin, dodała mi wiary w moje możliwości. Czułam się w pełni zrozumiana. Dodatkowo okazało się, że moja mentorka jest także mamą i doskonale wiedziała, jakiego rodzaju przeszkody napotykam w swojej karierze. To spotkanie po prostu dodało mi skrzydeł – mówi Paulina Polak, jedna z uczestniczek ubiegłorocznego spaceru.

Skąd pomysł na Global Mentoring Walk?

Amerykańska ikona mediów – Geraldine Laybourne – założycielka i prezeska Oxygen Media, a także partnerka biznesowa Oprah Winfrey – pragnęła wspierać kobiety, które potrzebują zmiany. Wypełniony grafik Geraldine nie pozwalał jej spotykać się ze wszystkimi młodymi kobietami, które chciały się od niej uczyć i korzystać z jej rad. Zamiast odmawiać, Geraldine proponowała dołączenie do jej codziennego spaceru. Wspólne przechadzki stały się wkrótce regularną praktyką, a Geraldine zainicjowała podobne wydarzenia w największych miastach USA. Pomysł spacerów prowadzących do kariery przyjął się na całym świecie, w tym również w Polsce.

Nabór na mentorki, mentorów i mentees trwa do 14 kwietnia, a wydarzenie odbędzie się 20 maja. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegóły i formularze dostępne są na stronie internetowej: www.vitalvoices.pl