Zagraniczny fundusz wybuduje ponad 400 mieszkań na wynajem przy Bonarce [WIZUALIZACJE]

fot. mat. pras.

Brytyjski fundusz Revetas Capital planuje wybudować 435 mieszkań na wynajem w pobliżu kompleksu biurowego Bonarka for Business przy ul. Puszkarskiej. Tym samym inwestor wycofuje się z rozbudowy tego centrum biurowego.

Spółka Bonarka Residential, która jest częścią funduszu Revetas Capital, złożyła wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym przy ul. Puszkarskiej. Chodzi o teren, który widzicie na powyższych wizualizacjach i zdjęciu ogrodzonego terenu, za biurowcami „G” i „H”.

Kompleks Bonarka for Business to obecnie osiem biurowców (A-H). Inwestor planował budowę dwóch kolejnych (I, J), ale, jak wiemy od kilku dni, zrezygnował z realizacji dalszych projektów biurowych. Zamiast budować kolejne biurowce, będzie tworzył mieszkania na wynajem.

– Revetas Capital przekształca swój portfel gruntów biurowych o powierzchni ok. 90 tys. mkw. powierzchni najmu w nieruchomości mieszkalne w segmencie wynajmu instytucjonalnego (PRS). W ten sposób powinniśmy zapewnić do 2000 łóżek. Naszym celem jest zbudowanie instytucjonalnego portfolio PRS w największych polskich miastach uniwersyteckich – czytamy w komunikacie funduszu.

Pierwszy projekt mieszkaniowy na wynajem dewelopera powstanie w Krakowie, na terenie centrum biurowego Bonarka for Business przy ul. Puszkarskiej. Inwestycja „B4B Meadows” obejmuje budowę 435 mieszkań w czterech budynkach. Trwa aktualnie etap uzyskiwania pozwoleń budowlanych.

Revetas zapowiada łącznie cztery nowe projekty z segmentu PRS, które są już przygotowywane – w Krakowie, Katowicach i Warszawie. Wygląda na to, że inwestor chce uruchomić platformę wynajmu mieszkań, jak to zrobiło chociażby Echo Investment (Resi4Rent) czy Resi Capital.

– W Polsce brakuje 1,5 miliona mieszkań, co oznacza silny popyt organiczny, poparty 38-milionową populacją. Wskaźnik urbanizacji w Polsce (60 proc.) w porównaniu do UE (72 proc.) oznacza, że Polska jest jednym z najbardziej przeludnionych krajów w Europie. W Polsce rośnie też popyt na wynajem mieszkań. To powoduje, że chcemy tutaj inwestować – mówi Eric Assimakopoulos, zarządzający funduszem Revetas Capital. Dodaje, że polski rynek PRS oferuje atrakcyjną rentowność na poziomie ok. 5 proc. W Europie Zachodniej jest to 1,3-3,3 proc.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie