Zakupy 7 dni w tygodniu. Lewiatan otworzył samoobsługowy sklep w Krakowie

Sklep przy al. 29 Listopada

Innowacyjny sklep samoobsługowy działa przy stacjonarnej placówce sklepu Lewiatan przy al. 29 listopada 57-59 w Krakowie.

Sieć Lewiatan wdrożyła samoobsługowy sklep. To rozwiązanie, które umożliwia samodzielne robienie zakupów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, w tym w święta i niehandlowe niedziele. Jest to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce i jedno z pierwszych w Europie.

– Za pomocą delikatnie działającego taśmociągu zamówiony produkt jest wprowadzany do specjalnej windy, która gromadzi zakupione produkty i dostarcza je do okienka, w którym wydawane są zakupy. Produkty, które łatwo uszkodzić, np. jajka czy produkty w szklanych opakowaniach, również są bezpieczne w drodze do okienka – tłumaczy Kazimierz Mars, wiceprezes zarządu Lewiatan Małopolska.

Urządzenie jest stanie pomieścić do 200 produktów z różnych kategorii, w tym nabiału, mięsa, słodyczy, pieczywa czy napojów. Posiada regulowany system chłodzenia, dzięki czemu jest przystosowana do przechowywania jaj czy produktów mlecznych.

Wiceszef małopolskiego Lewiatana, podkreśla, że nowatorski projekt sklepu samoobsługowego powstał z inicjatywy Państwa Alicji i Wiktora Wieleckich z Krakowa.

– Wierzymy, że samoobsługowy sklep, który od stycznia działa w Krakowie, będzie inspiracją dla innych naszych franczyzobiorców. Zachęci ich do wykorzystania tego rozwiązania w swoim sklepie, ale też do zgłaszania własnych pomysłów. Zainteresowanie sklepem samoobsługowym jest spore i planowane jest wdrożenie go w kolejnych placówkach sieci – zaznacza Kazimierz Mars.

comments powered by Disqus