1 lutego rusza branża fitness bez względu na decyzję rządu

Bez względu na to, czy rząd przedłuży obowiązujące obostrzenia po 31 stycznia, branża fitness zamierza się otworzyć.
– Nadszedł ten dzień, kiedy po wielotygodniowych analizach, szacowaniu ryzyka, weryfikacji kilkunastu opinii prawnych 01.02.2021 roku otwieramy branżę fitess – bez względu na decyzję rządu w kwestii dalszych obostrzeń – poinformowała w poniedziałek Polska Federacja Fitness.

– Czemu data 1 lutego, a nie np. 18 stycznia? Jest to czas na przygotowanie oraz przeszkolenie pracowników w kwestii wszelkich zasad postępowania podczas kontroli, znajomości dokumentów oraz przepisów. Jest to również czas na przygotowanie oznaczeń sanitarnych oraz całego obiektu do rekomendowanego przez nas reżimu sanitarnego. Odpowiedzialność przede wszystkim! – komunikują przedstawiciele branży fitness.

PFF zaznacza, że dołączenie do akcji mającej na celu otwarcie branży fitness niezależnie od dalszych decyzji rządu, jest dobrowolne. – Każdy przedsiębiorca musi liczyć się z ew. kontrolami, próbami pociągania do odpowiedzialności z tytułu kar administracyjnych itp. Ostateczna odpowiedzialność zawsze spoczywa na przedsiębiorcy. Decyzja o otwarciu obiektu powinna być oparta o finalną analizę zysków i strat. Faktem jednak jest, że nie mamy co liczyć na szybkie otwarcie ze strony rządu – dodaje organizacja.

Co w Krakowie się otworzy?

Możemy się spodziewać, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni zostaną otwarte kluby Fitness Platinium w Krakowie. 

– Przygotowujemy się do otwarcia naszych klubów na określonych zasadach. Członkowie Klubu Sportowego to jedna z czterech kategorii osób, które zgodnie z obowiązującymi przepisami, będą mogły korzystać z klubów Fitness Platinium. Jedną z grup, która będzie mogła korzystać z klubów po ich ponownym otwarciu, są także członkowie kadry narodowej polskiego związku sportowego, posiadający licencję – czytamy w komunikatach krakowskiej sieci.

Polska Federacja Fitness opracowała strategię i przygotowała wsparcie prawne dla przedsiębiorców z branży fitness w wielu regionach kraju. – Wszelkie działania związane z otwarciem branży nie zmieniają nic w zakresie procedowania pozwów dot. wykazania nielegalności lockdown’u oraz kwestii odszkodowawczej.  Wszystkim, którzy będą chcieli dołączyć do akcji otwierania swoich klubów, postaramy się zapewnić wszelkie wsparcie zarówno od strony prawnej, merytorycznej, jak i „papierologicznej” – napisała PFF.

Więcej informacji skierowanych zarówno do klientów klubów, jak i przedsiębiorców, znajdziemy we wpisie na profilu Facebook PFF.