115-metrowe apartamenty powstają na Dębnikach [ZDJĘCIA]

Nowo powstające apartamenty przy ul. Skwerowej 32 fot. krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W pozostałej luce pomiędzy dwiema kamienicami przy ul. Skwerowej 32 powstaje budynek z zaledwie czterema apartamentami, po jednym na każde z pięter.

Powierzchnia użytkowa każdego z mieszkań wyniesie 115 metrów. Parter będzie służył jako przestrzeń parkingowa, na którym znajdzie się sześć miejsc postojowych na platformach parkingowych typu park lift (jeden pod drugim). – Apartamenty są niezależne, potencjalny klient może wykupić dwa miejsca do jednego apartamentu. Założenie jest takie, aby każdy z apartamentów miał jedno dostępne miejsce – mówi Szczepan Socha z Epol Estate, firmy odpowiedzialnej za realizację inwestycji.

Dostępna przestrzeń będzie również na dachu budynku (140 mkw.) – poza tym loggie, balkony czy komórki lokatorskie w podziemiu. – Za budynkiem jest jeszcze ogród o powierzchni 200 mkw. Taras na dachu podzielimy na ćwiartki i do każdego apartamentu będzie przypisany w księdze wieczystej udział na tym poziomie nieruchomości – wyjaśnia przedstawiciel inwestycji.

Na parterze poza miejscami parkingowymi znajdziemy także saunę dla mieszkańców obiektu, a każdy z apartamentów będzie obsługiwał system smart home. – Każdy lokal będzie wyposażony w tablet, z którym połączone będą wszelkie instalacje, czyli sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, wodą, roletami zewnętrznymi. Ponadto przy pomocy tego systemu będzie można zarezerwować miejsca w saunie czy zamówić windę na swoje piętro przed wyjściem z mieszkania – dodaje Socha.

Realizację inwestycji rozpoczęto w 2018 roku, natomiast zakończenie jest planowane na pierwszy kwartał 2021 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus