135 tysięcy metrów powierzchni biurowej ma być dostarczone na rynek jeszcze w tym roku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kraków jest liderem na rynkach regionalnych jeśli chodzi o wynajem powierzchni biurowej.

W styczniu, lutym i marcu w stolicy Małopolski wynajęto 62,1 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Plasuje to Kraków jako lidera na rynkach regionalnych, przed Wrocławiem (47,9 tys. mkw.) i Łodzią (37,7 tys. mkw.).

W tym czasie w Krakowie ukończono dwa projekty biurowe, które powiększyły zasoby biurowe o 37 tys. mkw. do poziomu blisko 1,5 miliona mkw. Na koniec marca badacze Knight Frank zarejestrowali jeszcze 300 tys. mkw. powierzchni w budowie, z czego około 45 procent ma zostać oddane do użytkowania w tym roku.

Niesłabnący popyt na powierzchnię biurową

Wysokiej aktywności deweloperów towarzyszył niesłabnący popyt na powierzchnię biurową. – W pierwszych trzech miesiącach tego roku wolumen transakcji najmu wyniósł niemal 62,1 tys. mkw. i był o 10 proc. wyższy niż popyt zanotowany w pierwszym kwartale 2019 roku – wyjaśnia Monika Sułdecka-Karaś, dyrektor regionalny w Knight Frank Polska.

– Warto podkreślić, że pod koniec kwietnia zauważyliśmy ożywienie wśród najemców i powrót do rozmów, które w dużej mierze dotyczą przedłużania czy też renegocjacji umów najmu oraz doradztwa w zakresie przygotowania do powrotu do biura – dodaje Sułdecka.

comments powered by Disqus