4F pierwszym najemcą The Park Kraków

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kompleks biurowy The Park Kraków, który obecnie znajduje się w fazie budowy, pozyskał nowego najemcę, właściciela marki 4F – firmę OTCF. W ramach umowy najemca zajmie ponad 7 tys. mkw., czyli 70 proc. powierzchni biurowej w pierwszym budynku kompleksu.

Firma wprowadzi się do budynku przy ul. Saskiej jeszcze w tym roku i zajmie cztery piętra spośród sześciu naziemnych kondygnacji obiektu. Na każdym piętrze biurowca znajdzie się ok. 240 stanowisk pracy, co w sumie daje 9,6 tys. miejsc dla pracowników biurowych w całym kompleksie.

– The Park Kraków to nowy adres OTCF. Zdecydowaliśmy się zmienić naszą lokalizację w Małopolsce i scentralizować nasze dotychczasowe biura w Wieliczce i Krakowie, aby działać bardziej efektywnie. Krakowski kompleks daje nam też komfort przy dalszej ekspansji i potrzebach kolejnych powierzchni biurowych, co jest ważne przy tak dynamicznym rozwoju spółki – podkreśla Tomasz Wątor z OTCF.

W wyborze nowej lokalizacji uczestniczyli sami pracownicy biur z Wieliczki i Krakowa. – Bardzo istotnym kryterium były dla nas również kwestie ekologiczne, które ta lokalizacja doskonale spełnia. Wykorzystanie wody deszczowej do podlewania zieleni pozwala ograniczyć jej zużycie, a dzięki panelom fotowoltaicznym zwiększa się udział zielonej energii w projekcie. W architekturze biurowej też znajdziemy zieleń – będzie dużo naturalnej roślinności oraz żywe zielone ściany – dodaje Tomasz Wątor.

W budynku działać będzie lunch bar, siłownia, sklep spożywczy i stacje do ładowania aut elektrycznych. Nie zapomniano o rowerzystach, dla których dostępne będą stojaki na rowery oraz szatnie i prysznice. Dla najemców została przygotowana także specjalna aplikacja, która będzie ułatwiała korzystanie ze wszystkich funkcji obiektu. W całym kompleksie docelowo znajdą się kolejne usługi i funkcjonalności. Przykładowo w budynku nr 2, którego realizacja rozpoczęła się w tym roku,  zaplanowano przedszkole i kawiarnię.

– Tworząc kampus biurowy chcieliśmy, by w kompleksie nie tylko dobrze się pracowało, ale by również była to przestrzeń, która zachęca do rekreacji i spędzania w tym miejscu czasu wolnego. Docelowo, z 5 hektarów powierzchni projektu aż 3 z nich będą terenami zielonymi, wyłączonymi z ruchu samochodowego – mówi Bartosz Prytuła, przedstawiciel dewelopera White Star Real Estate.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus