AGH informuje o przyszłym roku akademickim. Otworzą unikatowy kierunek

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W środę Akademia Górniczo-Hutnicza uruchomiła rekrutacje na studia pierwszego stopnia w roku akademickim 2016/2017. Studia stacjonarne to aż 58 kierunków. Powstanie też nowy kierunek podyplomowy: marketing miejsc i kreowanie lokalnych marek.

Kandydaci mogą rekrutować się na maksymalnie pięć kierunków. Jednorazowa deklaracja to koszt 75 złotych. Rekrutacja potrwa do 8 lipca, a listy przyjętych zostaną ogłoszone 12 lipca o godzinie 15.

W ramach studiów I stopnia na AGH przyjętych zostanie łącznie 8335 studentów: 6470 na studia stacjonarne i 1865 na studia niestacjonarne. 16 wydziałów Akademii przyjmie studentów na 58 kierunków, wśród których pojawi się jedna nowość – informatyka społeczna na Wydziale Humanistycznym (limit przyjęć: 60 osób)

Jedyny kierunek w Polsce

Już teraz wiadomo, że powstaną unikatowe studia podyplomowe – Marketing miejsc i kreowanie lokalnych marek. Jest to jedyny taki kierunek w całej Polsce. Kierunek ma kształcić specjalistów w zakresie kreowania i zarządzania markami miejsc, miast, regionów oraz ekspertów w zakresie kreowania i promocji lokalnych marek, atrakcji turystycznych czy produktów. Program składa się z 33 kursów w sześciu modułach i z 184 godzin zajęć zaplanowanych na dwa semestry.

W ubiegłorocznej rekrutacji najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi przez maturzystów były: mechatronika (8 os./m.), informatyka (6,9 os./m.), informatyka i ekonometria (6,2 os./m.), ekologiczne źródła energii (5,6 os./m.), informatyka stosowana (5,5 os./m.) oraz budownictwo (5,4 os./m.).