Aon świętuje 18. urodziny w Krakowie

Rozpoczynając jako małe biuro zaledwie z pięcioma pracownikami, zajmującymi się obsługą klientów z Wielkiej Brytanii, firma Aon w Krakowie przekształciła się w lidera biznesowego, który obsługuje klientów na wszystkich kontynentach, współpracując z ponad 1500 ekspertami. Świętując swoje osiemnaste urodziny, krakowskie centrum Aon może pochwalić się dynamicznie rosnącym ośrodkiem, świadczącym szeroki zakres globalnych usług.

Aon to międzynarodowa firma specjalizująca się w sektorze ubezpieczeń, doradztwa finansowego i zarządzania ryzykiem. Pierwsze biuro Aon w Krakowie zostało otwarte w 2005 roku w biurowcu Galileo i zatrudniało zaledwie pięciu pracowników. Od tego czasu firma znacznie się rozwinęła, zatrudniając obecnie około 1500 osób w obszarach takich jak Analiza Ryzyka, Technologia, Finanse czy Zarządzanie Benefitami.

„Z mojego punktu widzenia, przejście od zaledwie 5 do 1500 pracowników i kompletna transformacja zakresu usług w ciągu 18 lat to gigantyczna zmiana. Warto podkreślić, że wraz ze wzrostem liczby zatrudnionych osób, zmieniła się również specyfika naszej pracy. Z biegiem lat, proste i rutynowe zadania zostały wyparte przez wysoko specjalistyczne usługi, w których krakowskie biuro jest liderem na skalę globalną. Osoby, które zaczynały w tym czasie swoją karierę, dziś zajmują liderskie stanowiska – często globalne. Samo biuro natomiast znajduje się na krakowskim Podgórzu w kompleksie Enterprise Park i jest doskonale przystosowane do najchętniej obecnie wybieranej pracy hybrydowej” – komentuje John Lyons, Lider Centrum Aon w Krakowie.

Dlaczego Kraków?

To przede wszystkim wykształceni specjaliści są czynnikiem, który przyciąga międzynarodowe firmy do Krakowa. Nie inaczej było w przypadku Aon.

”W Krakowie działa dzisiaj wiele centrów biznesowych, co tworzy dobrze rozwinięte środowisko biznesowe i wspiera rozwój innowacyjności. Gdy rozpoczynaliśmy naszą działalność w 2005 roku, tych firm było zaledwie kilka – było to bowiem rok po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. W Krakowie niezmiennie działa natomiast wiele renomowanych uniwersytetów i szkół wyższych, co gwarantuje dostęp do wykwalifikowanych pracowników z różnych dziedzin. I nie pomyliliśmy się – niezależnie czy szukaliśmy finansistów, specjalistów IT, czy osoby posługujące się płynnie językami obcymi, Kraków był i jest dobrym miejscem, aby takie osoby zatrudnić. Co więcej, entuzjazm i zaangażowanie naszych krakowskich pracowników było kluczowe w rozwoju naszej firmy w stolicy małopolski”.

Perspektywy rozwoju

W ciągu tych 18 lat wiele się wydarzyło nie tylko w Krakowie, ale i na świecie. Aon jako firma pomagająca klientom podjąć najlepsze decyzje w oparciu o szacowane ryzyko, również dopasowuje się do tych zmian.

„Działalność Aon w obszarze tzw. Commercial Risk (Zarządzania Ryzykiem), stała się kluczową częścią naszego rosnącego portfolio usług. Dział ten skupia się na modelowaniu, kalkulacji ryzyka i ubezpieczenia dla klientów. Ponadto mocno rozwijają się w naszej firmie departamenty Finansowe oraz IT, w tym zespoły specjalizujące się w zapewnianiu adekwatnej ochrony na wypadek zrealizowania się cyberryzyka , co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach”.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Johna Lyonsa można spodziewać się dalszego stabilnego rozwoju Aon w Krakowie: „Nasza organizacja, działy rozwijają się stabilnie, zgodnie z oczekiwaniami rynku. Mamy solidne fundamenty, przeszliśmy długą drogę przez ostatnie 18 lat, dzięki czemu jesteśmy gotowi na to, co nas czeka w przyszłości. Aktualnie znajdujemy się w doskonałym miejscu - jesteśmy przygotowani, doświadczeni i niezwykle elastyczni, mając na pokładzie ponad 1500 wspaniałych specjalistów. Perspektywy rozwoju firmy w kolejnych kilkunastu latach są bardzo obiecujące.

Przyłączamy się do życzeń i kolejnych okrągłych rocznic w Krakowie!