Bagry Park na wynajem. Atal sprzedał mieszkania innemu deweloperowi

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

AFI Europe zakupiło od Atalu 132 wykończone lokale inwestycyjne w ramach projektu Bagry Park Lokale Inwestycyjne. Nabyta powierzchnia użytkowa inwestycji to ok. 4000 mkw. Jest to pierwsza ukończona inwestycja AFI Europe w segmencie PRS w Polsce.

Deweloperzy coraz częściej spoglądają w kierunku sektora PRS, czyli modelu inwestycyjnego, który polega na budowie wielorodzinnych bloków mieszkaniowych z przeznaczeniem wyłącznie pod wynajem. W Krakowie intensywnie w ten obszar wchodzi Echo Investment ze swoją platformą Resi4Rent, o której niedawno informowaliśmy.

Za kilka miesięcy ruszy wynajem

– Transakcja z AFI Europe jest wyjątkowa, gdyż świadomie nie kierujemy naszej oferty na rynek PRS. Swoją aktywność nieprzerwanie koncentrujemy wokół klientów indywidualnych. Projekt Bagry Park Lokale Inwestycyjne powstał w ramach naszej dodatkowej działalności. Wybudowaliśmy go z myślą o przeznaczeniu inwestycyjnym, ale również w celu dopełnienia istniejącej zabudowy osiedla – komentuje Angelika Kliś, członek zarządu Atal.

Projektem Bagry Park Lokale Inwestycyjne zainteresowało się kilka funduszy, natomiast AFI Europe – jako podmiot działający w Krakowie i doskonale znający specyfikę rynku – był oczywistym partnerem przy tej transakcji – zaznacza Angelika Kliś.

– Co bardzo ważne dla nas, Bagry Park Lokale Inwestycyjne to już zrealizowany etap, dzięki temu już za kilka miesięcy będziemy mogli rozpocząć wynajem lokali w tym projekcie. Widzimy ogromny potencjał inwestycji na wynajem i chcemy dalej zwiększać udział tego segmentu w naszych aktywach – mówi Sebastian Kieć, prezes AFI Europe w Polsce.

Oprócz inwestycji „Apartamenty Bagry Lokale Inwestycyjne” Afi Europe realizuje obecnie inne projekty w sektorze PRS w Warszawie i Krakowie a równocześnie jest w trakcie negocjacji zakupu kolejnych projektów. – Docelowo chcemy być jednym z największych graczy w sektorze PRS w Polsce – dodaje Sebastian Kieć.

Atal zakontraktował od stycznia do czerwca 2 070 mieszkań. W pierwszym półroczu 2021 roku deweloper przekazał klientom 1 650 lokali.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze