Biurowiec nad Wisłą. Oddanie budynku przesunięte o kwartał

fot. krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl

Projekt biurowy realizowany przy ul. Marii Konopnickiej 29 (MK29) będzie gotowy w drugim kwartale roku. Cześć biurowca pozostaje nadal niedokończona, choć w środku obiektu trwa już projektowanie wnętrz. Niemal cały obiekt został wynajęty.

Knight Frank jest agentem odpowiedzialnym za komercjalizację powierzchni biurowej MK29. Do tej pory podpisane umowy najmu opiewają na 88% powierzchni. Pierwsi najemcy do budynku zaczną się wprowadzać niebawem – czytamy w komunikacie prasowym firmy.

Najemcy biurowca to m.in. firma Zendesk, która zajęła dwa piętra budynku oraz Canpack. Łączna powierzchnia obiektu to 11 200 mkw. Właścicielem MK29 jest firma Caishen Capital Group, która w posiadaniu ma również sąsiedni budynek Jacobs.

Jak informowaliśmy w ubiegłym roku, oddanie budynku do użytkowania planowano w pierwszym kwartale 2022 roku, lecz realizacja znów się nieco opóźni. – Budynek czeka na ostatnie dokumenty w ramach pozwolenia na użytkowanie. Wiemy, że będzie to drugi kwartał tego roku. W budynku są prowadzone już dość zaawansowane prace fit-outowe na powierzchniach najemców – wyjaśnia nam firma Knight Frank.

Od wielu miesięcy południowo-wschodnia część budynku pozostaje niedokończona – cały czas widzimy rusztowania i brak elewacji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto