Cavatina wieszczy powrót do biur. „Rozmowy z firmami nabrały rozpędu”

na zdjęciu ocean office park fot. materiał prasowy

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 roku Cavatina pozyskała najemców na 24,5 tys. mkw. powierzchni biurowej w inwestycjach realizowanych w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku oraz Bielsku-Białej.

W ostatnich kwartałach na rynku biurowym widać ożywienie. Firmy, które po wybuchu pandemii bardzo ostrożnie podchodziły do podejmowania decyzji o ekspansji czy relokacji, teraz stopniowo wypracowują nowe modele działania i aktywnie poszukują powierzchni biurowych – czytamy w komunikacie prasowym Cavatiny.

Deweloper pomimo trwającej pandemii może zaliczyć 2021 rok do udanych. Cavatina podpisała umowy najmu i przednajmu na ponad 40 tys. mkw. powierzchni biurowych. Zgodnie z prognozami od początku 2022 rokurozmowy z firmami nabrały jeszcze większego rozpędu. Nowi najemcy tylko w pierwszym kwartale zdecydowali się wynająć w sumie 24,5 tys. mkw.

– Niezależnie od preferowanego modelu pracy – czy to stacjonarnego czy hybrydowego – pracodawcy traktują biuro jako ważny element budowania kultury organizacyjnej, przyciągania i utrzymania talentów. Jest to także idealne miejsce do kreatywnej pracy zespołowej, tworzenia nowych idei i generowania pomysłów – tłumaczy Sebastian Suchodolski z Cavatina Holding.

Jak podaje inwestor, zainteresowaniem ze strony najemców cieszą się zarówno już oddane do użytku biurowce takie jak Ocean Office Park A i Equal Business Park D w Krakowie czy Palio Office Park A w Gdańsku, jak i te będące w realizacji. Do grona najemców inwestycji Cavatina Holding przez trzy miesiące dołączyły między innymi: Artgeist, FLYR, Asseco czy centrum medyczne Pratia.

Deweloper jest w trakcie realizacji projektów o łącznej powierzchni ok. 170 tys. mkw. Więcej o inwestycjach Cavatiny w Krakowie przeczytacie [TUTAJ].