Centrum mięsne do rozbiórki? Deweloper kupił teren za 23 mln zł

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Centrum dystrybucyjne mięsa przy ul. Cystersów zostało sprzedane polskiemu deweloperowi za prawie 23,5 mln zł. Budynki marki Makton zostaną prawdopodobnie zrównane z ziemią, a na ich miejsce powstanie hotel, mieszkania bądź biura.

Grupa Gobarto, w której skład wchodzi marka dystrybucji mięsa Makton, poinformowała o sprzedaży nieruchomości przy ul. Cystersów 22 „polskiej spółce deweloperskiej” za cenę 23 450 000 zł. Do tej pory Gobarto było użytkownikiem wieczystym nieruchomości, gdzie funkcjonuje centrum dystrybucji mięsa.

– Planujemy przeniesienie naszej działalności do alternatywnej, bardziej pasującej do profilu firmy lokalizacji, już w połowie przyszłego roku. Mogę potwierdzić, że na miejscu dotychczasowej hurtowni powstanie inwestycja deweloperska, przynajmniej taki jest plan nabywcy – komentuje Katarzyna Goździkowska-Gaztelu, wiceprezes zarządu Gobarto.

Początkowo Gobarto wespół ze spółką In Hotels miało realizować w tej lokalizacji inwestycję deweloperską, jednakże Gobarto wycofało się z projektu i sprzedało nieruchomość.

– Decyzja o odstąpieniu od realizacji inwestycji deweloperskiej związana jest z ograniczaniem przedsięwzięć w segmencie rynku niezwiązanym z podstawową działalnością̨ spółki i uznaniu, iż kapitalizacja aktywów wykorzystywanych do nich jest bardziej pożądana w obecnej sytuacji rynkowej – czytamy w komunikacie zarządu Gobarto.

Nie wiemy, czy Gobarto sprzedało nieruchomość spółce In Hotels, z którą wcześniej podjęli współpracę. W porozumieniu zawartym pomiędzy stronami w 2018 roku czytamy, że deweloper (In Hotels) miał wyburzyć zabudowania aktualnie znajdujące się na nieruchomości, czyli centrum mięsa Makton. Powierzchnia działki to 3 875 mkw., z czego niemal 1 670 mkw. stanowią zabudowania.

W sąsiedztwie nieruchomości Gobarto znajduje się zrealizowane w 2018 roku osiedle Cystersów Garden od dewelopera Cordia, który zaprzeczył jakoby to on zakupił nieruchomość i miał zamiar rozbudowywać inwestycję mieszkaniową.

Gobarto nie będzie dalej inwestować w rynek deweloperski, a raczej skupi się na branży mięsnej. Spółka będzie komercjalizować nieruchomości, zbywać je bądź wynajmować, co ujęto w strategii rozwoju firmy na lata 2019-2024. – Inwestycje w fermy własne, rozwój produkcji tucznika oraz tuczu kontraktowego, inwestycje w zakład ubojowy, budowa nowych hurtowni oraz ewentualne akwizycje w obszarze dystrybucji – planuje grupa.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus