Cisco przeznaczy 1 mln zł na wsparcie technologiczne szpitala dziecięcego

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Firma Cisco chce wesprzeć Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w rozbudowie infrastruktury sieciowej. Stary sprzęt zostanie wymieniony na nowy, a sieć bezprzewodowa i komórkowa ma w końcu działać doskonale. Wartość pomocy to ponad milion złotych.

– Niestety w związku z problemami z finansowaniem pediatrii w Polsce, utrzymanie poziomu świadczeń zdrowotnych dla dzieci na dotychczasowym poziomie staje się bardzo trudnym zadaniem. Bez wsparcia możemy nie być w stanie zapewnić naszym dzieciom takiej opieki, na jaką zasługują. Firma Cisco zadeklarowała ogromną pomoc o wartości przekraczającej milion złotych. Co ważne, Cisco zamierza przez kolejne lata to wsparcie kontynuować – powiedział Wojciech Cyrul, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

Jacek Przybylski, dyrektor krakowskiego oddziału Cisco wyjaśnił, na czym będzie polegać wsparcie szpitala dziecięcego. – Zaczęło się od wspólnej analizy potrzeb infrastruktury szpitala. Wkrótce będziemy montować w budynkach szpitala sieć bezprzewodową – to jest 69 punktów dostępowych – która będzie przeznaczona dla personelu medycznego, ale również pacjentów i gości. Zastanawiamy się też nad implementacją Internetu Rzeczy w urządzeniach medycznych – mówił szef Cisco Kraków.

– W tej chwili jesteśmy na etapie kompletowania sprzętu. Niestety na jego część musimy zaczekać w związku z problemami w globalnym łańcuchu dostaw. Czekamy do drugiej połowy roku, żeby tę implementację faktycznie rozpocząć – powiedział Jacek Przybylski.

Cisco zadeklarowało kontynuację wsparcia dla szpitala dziecięcego oraz rozszerzenie współpracy. Firma chce zaopatrzyć personel w zestawy do zdalnych konferencji oraz poprawić zasięg sieci komórkowej wewnątrz szpitala. – Dostęp do sieci LTE czy 5G w szpitalu jest dosyć słaby ze względu na konstrukcję budynków. Próbujemy ten problem rozwiązać z największymi operatorami sieci komórkowych – dodał Jacek Przybylski.

Ponadto Cisco zapowiedziało stworzenie koalicji, która nie tylko od strony sieciowej mogłaby wesprzeć szpital dziecięcy w Prokocimiu. Firma chce też przeanalizować szpital pod względem cyberbezpieczeństwa i uruchomić szkolenia dla pracowników z punktu widzenia ataków hakerskich czy zabezpieczenia danych personalnych.

comments powered by Disqus