Co w miejsce Plazy? Strabag myśli nie tylko o biurach

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Niedawno ogłoszono, że galeria Plaza zostanie zburzona. W jej miejsce nie powstaną mieszkania, ale biurowce. Właściciel terenu myśli również o budowie hotelu.

– Dzisiaj bardzo trudno zdobyć tak duży grunt w tak dobrej lokalizacji i w dodatku z wyjątkowym walorem, czyli stawem Dąbskim, który dodaje atrakcyjności działce. Ten zakup jest dla nas dużym sukcesem, ale też wyzwaniem – mówi na łamach portal propertynews.pl Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający Strabag Real Estate w Polsce. To właśnie ta firma zakupiła byłe centrum handlowe.

Ciesielski przyznaje również, że polityka firmy jest taka, by nie inwestować w „leciwe aktywa” oraz by inwestycje przynosiły dochód. – Dlatego od samego początku było dla nas jasne, że nie kupowaliśmy galerii Plaza, tylko teren, na którym stoi – stwierdza.

Co więc powstanie w miejscu Plazy? Tutaj deweloper nie ma zbyt dużego pola manewru, ponieważ obowiązujący plan miejscowy dopuszcza obiekty handlowe i usługowe. Strabag stawia na to drugie.

Staw dodatkowym atutem

– Jest to bardzo dobra lokalizacja na biura. Staw Dąbski bardzo ładnie się z nimi skomponuje. Dzięki temu nie będzie to kolejny zamknięty park biznesowy, lecz także otwarty dla lokalnej społeczności teren rekreacyjny – mówi Łukasz Ciesielski.

– Zbiornika w ogóle nie tkniemy. Współpracujemy z ekspertami, aby odpowiednio zabezpieczyć jakość wód i chronić występujące tu gatunki ryb, roślin i ptaków. Chcemy zachować naturalny charakter tego miejsca. Postaramy się uatrakcyjnić brzegi ławeczkami i małą architekturą oraz dodatkową zielenią zachęcającą do odpoczynku. Mam nadzieję, że staw będzie na tyle dużą atrakcją, że stanie się dla przyszłych najemców naszej inwestycji istotnym czynnikiem w budowaniu wizerunku atrakcyjnego pracodawcy – zaznacza.

Biura to nie wszystko. Przedstawiciel Strabagu zdradza, że firma myśli również o hotelu. – Chociażby ze względu na pobliską Tauron Arenę wydaje się to trafiony pomysł. Pracujemy jeszcze nad szczegółową koncepcją, ale jesteśmy przekonani, że jest to dobra lokalizacja biurowa i będzie na nią zapotrzebowanie – uważa Łukasz Ciesielski.

 

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus