Córka prof. Filipiaka Anna Pruska nowym prezesem Comarchu

fot. Materiały prasowe

W środę Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Comarch S.A. wybrało członków Zarządu i Rady Nadzorczej Spółki. Prezesem Zarządu została Anna Pruska, a wiceprezesami Marcin Warwas i Marcin Kaleta.

Dr Anna Pruska przejęła obowiązki prezesa Comarchu na początku października – po tym, jak właściciel i prezes zarządu Comarchu prof. Janusz Filipiak, a prywatnie jej ojciec, trafił do szpitala. Teraz już oficjalnie przejęła stanowisko.

Wierzę, że to będzie mocny rok dla Comarch podkreśla Anna Pruska. Zamierzamy nadal dynamicznie się rozwijać i zwiększać sprzedaż na rynkach zagranicznych, nie odpuszczając wyzwań rynku polskiego. Chcemy stanąć na wysokości zadania i wzmacniać markę znaczącej polskiej firmy IT za granicą. Stawiamy na jeszcze większą innowacyjność produktów Comarch, co będzie możliwe dzięki inwestycji w najnowsze technologie IT oraz budowanie coraz mocniejszego zespołu specjalistów w tych dziedzinach – zapowiada.

W Comarchu od 2004

Anna Pruska z wykształcenia jest ekonomistą. W 2003 roku ukończyła Szkołę Główną Handlową na kierunku Finanse i Bankowość. W latach 2001-2003 studiowała makroekonomię na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji, skąd w roku 2003 wyjechała na studia podyplomowe do Genewy, gdzie uzyskała certyfikat ukończenia studiów na kierunku Ekonomia Rozwoju. W 2019 roku obroniła tytuł doktora nauk humanistycznych w dziedzinie Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W 2004 r. dr Anna Pruska rozpoczęła pracę w firmie Comarch. Jako Prezes Comarch Software AG, w latach 2004-2008, zajmowała się rozwojem businessu i tworzeniem od podstaw struktur firmy w Europie Zachodniej (w Niemczech, Francji oraz Belgii). Na tych rynkach odpowiadała za sprzedaż produktów Comarch w sektorach Telekomunikacyjnym, ERP oraz Finanse, Bankowość i Usługi.

Od 2013 roku pełni funkcję prezesa Rady Nadzorczej Comarch Swiss AG. Od roku 2013 pełniła funkcję Członka Rady Nadzorczej Comarch SA.

W latach 2015-2019 była członkiem Rady Ekonomicznej przy Uniwersytecie Jagiellońskim, aktualnie jest członkiem Rady Społecznej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.