Dawna cegielnia zamieni się w osiedle mieszkaniowe [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W latach 50. XX wieku przy ul. Gustawa Morcinka funkcjonowała cegielnia, która zaopatrywała budowę osiedli w Nowej Hucie. Teraz w tym miejscu powstanie kompleks mieszkaniowy z 144 lokalami.

– Jest to kolejna z naszych inwestycji, która powstaje na historycznych terenach poprzemysłowych. Nowoczesna architektura Strefy Cegielnia będzie współgrać z okoliczną zabudową. Projekt uwzględnia też zielone dachy, ażurowe zadaszenia balkonów na ostatnich kondygnacjach oraz strefy rekreacji dla mieszkańców – mówi Angelika Kliś, członek zarządu spółki Atal.

Pierwszy etap inwestycji będzie obejmował dwa budynki: dwu- oraz jednosegmentowy o pięciu kondygnacjach naziemnych, oraz jednej podziemnej. Na poziomie -1 znajdą się garaże z 131 miejscami postojowymi oraz komórki lokatorskie. Wszystkie mieszkania posiadać będą loggie lub balkon, a te znajdujące się na parterze zielony ogródek.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w poniedziałek. Na początek rozbiórka części fundamentów dawnej cegielni. Oddanie obiektu do użytkowania zaplanowano na I kwartał 2024 roku. Za projekt inwestycji odpowiada B2 Studio.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie