Deweloper kupił kompleks Poczty Polskiej za 90 mln zł [ZDJĘCIA]

fot. poczta polska

Skanska, deweloper biurowy oraz mieszkaniowy, kupił kompleks nieruchomości od Poczty Polskiej przy ul. Cystersów. Koszt transakcji to 90 mln zł.

Poczta Polska przygotowywała się do sprzedaży nieruchomości od dłuższego czasu. Licytacja ruszyła 29 czerwca. Cena wywoławcza wynosiła 90 mln zł i za tyle kompleks został sprzedany.

W czwartek 1 września Skanska poinformowała o zakupie nieruchomości. – Działka zostanie przeznaczona pod nową inwestycję. Szacowany potencjał powierzchni najmu to 47 tys. mkw. – czytamy w komunikacie prasowym.

Dwa hektary terenu. Jakie plany ma deweloper?

Jak informowaliśmy w czerwcu, kompleks nieruchomości Poczty Polskiej przy ul. Cystersów 21 to ponad 20 tys. mkw., z czego 60 proc. stanowi zabudowa 11 budynków. Są to głównie budynki magazynowo-gospodarcze, techniczne i biurowe. Znajduje się tam też hala napraw i garaży samochodowych, stacja paliw czy myjnia.

– Teren całej nieruchomości jest ogrodzony i zamknięty, przejazd jest możliwy przez szlaban. Otoczenie nieruchomości stanowią zakłady usługowe, produkcyjne, handlowe oraz budynki wielorodzinne – komunikowała Poczta Polska.

Skanska może zrealizować w tej lokalizacji inwestycję biurową, z czego jest znana (np. High5ive, Axis, Kapelanka 42). Plan miejscowy „Cystersów” dopuszcza na tym terenie zabudowę usługową. Pozostaje jeszcze możliwość realizacji inwestycji mieszkaniowej na długoterminowy wynajem (PRS).

– Dopiero co sfinalizowaliśmy zakup działki. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w sprawie ostatecznego kształtu projektu. Na szczegóły przyjdzie jeszcze czas. Przez najbliższe dwa lata część nieruchomości będzie jeszcze wykorzystywana przez Pocztę Polską. Gdy ruszymy z nową budową, wtedy tradycyjnie będziemy informować o tym media i pokażemy projekt naszej inwestycji – komentuje Tomasz Meks, menadżer projektu w spółce biurowej Skanska.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus