Mieszkanie nad stacją benzynową? „Roślinny korytarz” to wynagrodzi [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W pobliżu skrzyżowania ulic Konopnickiej i Orawskiej powstaje wielorodzinna inwestycja mieszkaniowa licząca 140 lokali na sprzedaż. Kilka kroków od nieruchomości znajduje się stacja benzynowa – czy nie będzie przeszkadzać mieszkańcom?

Budowa budynku ruszyła we wrześniu 2021 roku i już osiągnęła pięć docelowych pięter. Obiekt będzie liczył dokładnie 138 mieszkań wraz z balkonami, loggiami, a na parterze z prywatnymi ogródkami. Pod budynkiem powstanie również garaż podziemny. Planowane zakończenie budowy wyznaczono na drugi kwartał 2023 roku.

To co interesujące w przypadku tej inwestycji, to stacja benzynowa, która znajduje się tuż pod oknami przyszłych lokatorów. Zapytaliśmy dewelopera, czy zamierza w jakiś sposób przeciwdziałać unoszącym się w powietrzu spalinom. Czy mieszkańcy będą musieli wiecznie oglądać stację paliw ze swoich balkonów?

– Choć odległość stacji benzynowej od apartamentowca wydaje się niewielka, w rzeczywistości nie powinna ona mieć negatywnego wpływu na codzienne życie przyszłych mieszkańców. Teren inwestycji i stację benzynową dzieli dość szeroki pas zieleni. Dodatkowo stworzymy zielony trejaż wokół działki. „Roślinny korytarz” będą tworzyły pnącza, krzewy i wysokie drzewa – łącznie blisko 120 roślin. Dzięki nim możliwe będzie zwiększenie komfortu przyszłych mieszkańców inwestycji – wyjaśnia przedstawiciel dewelopera.

Skanska wraca z mieszkaniami do Krakowa

Hemma Orawska to inwestycja dewelopera Skanska, który na początku lat 2000 zrealizował kilka budynków mieszkaniowych w Krakowie, ale na tym poprzestał. Nowy apartamentowiec przy ul. Orawskiej to pierwsza inwestycja mieszkaniowa Skanska w Krakowie po wielu latach.

– Hemma Orawska znajduje się w ciekawym miejscu, które łączy salon Krakowa – ciąg alei 29 Listopada, Trzech Wieszczów i ul. Konopnickiej obudowanego eleganckimi kamienicami, budynkami uniwersyteckimi, muzeami, hotelami i innymi obiektami użyteczności publicznej z historyczną zabudową Starego Podgórza. Budynek staje się zatem „bramą wjazdową do Ludwinowa” – cichej dzielnicy rozciągającej się wzdłuż rzeki Wilgi – komentował Witold Padlewski, architekt z Grupy 3D, odpowiedzialnej za projekt inwestycji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze