Deweloper stworzył ogromną zieloną ścianę. Budynek na wynajem prawie gotowy [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W ramach nowej inwestycji apartamentowej na wynajem przy Błoniach deweloper stworzył żywą ścianę pełną roślin o powierzchni 200 mkw. To prawdopodobnie największa taka ściana w Krakowie.

W pobliżu stadionu miejskiego i Błoń przy al. 3 Maja deweloper Echo Investment, w ramach platformy Resi4Rent, realizuje inwestycję mieszkaniową na wynajem instytucjonalny (PRS). Oznacza to, że powstałe mieszkania nie są na sprzedaż, a wyłącznie na wynajem u dewelopera. Nowy obiekt oferuje 386 mieszkań w trzech standardach – Studio, Comfort lub Family. Ceny najmu zaczynają się od 2,6 tys. zł, a kończą na ponad 6 tys. zł.

Terminu oddania inwestycji do użytku jeszcze nie znamy, natomiast przedstawicielka dewelopera zapewnia nas, że zakończenie inwestycji i wprowadzenie się pierwszych najemców planowane jest jeszcze na ten rok.

W ramach inwestycji, na jednym ze szczytów budynku apartamentowego powstała żywa zielona ściana o powierzchni blisko 200 mkw. Prawdopodobnie to największa zielona ściana, jaka powstała kiedykolwiek pod Wawelem.

– To żywa ekosfera dla ptaków, oprócz obniżania poziomu hałasu, izolacji przed uciążliwymi upałami czy mrozem, jest również świetnym filtrem wychwytującym zanieczyszczenia powietrza. Zielona ściana wspiera też retencję wody, poprawia efektywność energetyczną, stanowi naturalną barierę dla wiatru, która zatrzymuje ciepło w budynku i chroni strukturę obiektu przed promieniowaniem ultrafioletowym. Uzupełnieniem zewnętrznej zielonej ściany jest jej mniejszy odpowiednik w lobby budynku – mówi Weronika Ukleja-Sałak, rzecznik prasowy Echo Investment.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec