Deweloper wybuduje mieszkania i biura przy Dworcu Głównym

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Echo Investment od kilku lat współpracuje z miastem w celu stworzenia projektu „miastotwórczego” przy ul. Wita Stwosza. Centralnym punktem inwestycji ma być publiczny plac, a w jego otoczeniu mają powstać mieszkania, biura i gastronomia.

– Opracowaliśmy master plan przy stacji kolejowej w centrum miasta – będzie to projekt miastotwórczy, który jest mixem różnego rodzaju lokali. Ten projekt wymagał wielu wysiłków, jeśli chodzi o uzyskiwanie pozwoleń, natomiast będzie pięknym obiektem w sercu Krakowa – mówił Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment na ostatniej konferencji wynikowej spółki.

Deweloper do tej pory nie chciał zdradzać szczegółów dotyczących inwestycji przy ul. Wita Stwosza, aczkolwiek na ostatniej konferencji firmy i w najnowszym raporcie finansowym spółki nieco na ten temat wspomniano. Zaprezentowano również lokalizację, którą obrazuje powyższa galeria zdjęć.

Mieszkania, biura i usługi

Projekt inwestycji Echo Investment dotyczy terenu przy ul. Wita Stwosza, sąsiadującego z Muzeum Armii Krajowej. Od wielu lat deweloper jest właścicielem tego terenu i współpracuje z miastem, które w marcu tego roku uchwaliło plan miejscowy „Wita Stwosza”.

Centralną częścią projektu Echo ma być „tętniący życiem” plac, wokół którego zostaną rozmieszczone budynki biurowe oraz mieszkaniowe. Inwestycja przewiduje dostęp do szeregu usług na terenie kompleksu, w tym gastronomii. Zieleni również ma tam nie zabraknąć.

Deweloper planuje zrealizować w tej lokalizacji mieszkania na sprzedaż oraz wynajem instytucjonalny. Budowa 180 mieszkań o łącznej powierzchni 8,6 tys. mkw. ma się rozpocząć w drugim kwartale 2023 roku, a zakończenie budowy przewidziano na koniec 2024 roku.

Jeśli chodzi o projekt biurowy przy ul. Wita Stwosza, to Echo zamierza stworzyć 26,6 tys. mkw. biur. Według raportu kwartalnego, budowa miałaby się rozpocząć w pierwszym kwartale 2023 i zakończyć w trzecim kwartale 2024 roku.

Jak poinformowała firma podczas konferencji, maksymalna powierzchnia komercyjna i mieszkaniowa tego projektu wynosi 40 tys. mkw. do wynajęcia lub zamieszkania. To inwestycja warta kilkaset milionów złotych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto