Dlaczego warto inwestować w nieruchomości? Zakup mieszkania alternatywą dla lokaty kapitału

Kryzys pandemiczny udowodnił wyjątkową odporność rynku nieruchomości. Choć wynajem długoterminowy nie jest w najlepszej kondycji, sama wartość lokali utrzymuje się na dotychczasowym poziomie, a nawet stale wzrasta!

Na przestrzeni ostatniego roku klienci chętnie inwestowali w nieruchomości. I słusznie! Żyjemy w czasach, w których trudno o pasywne oszczędzanie, ponieważ inflacja jest wyższa niż oprocentowanie lokat bankowych. Czym więc cechują się projekty deweloperskie, które pozwalają osiągnąć najkorzystniejszą stopę zwrotu?

Na czym polega inteligentne inwestowanie?

Inteligentne inwestowanie to przede wszystkim wybieranie nieruchomości, które w perspektywie czasu utrzymają lub nawet zwiększą swoją wartość. Jak zyskać tę pewność w odniesieniu do konkretnego lokalu? Jakie warunki musi spełnić mieszkanie?

- Najlepszym wyborem będą osiedla usytuowane w centralnych częściach miasta, ponieważ te zawsze cieszą się wysokim popytem. Są doskonale skomunikowane i zapewniają szeroką infrastrukturę usługową. Okolica jest samowystarczalna, a zrealizowanie potrzeb codziennych, kulturalnych lub sportowych nie wymaga wyjazdu poza śródmieście. W przypadku chęci sprzedaży taki lokal pozwoli na relatywnie szybkie uwolnienie kapitału.

- Dobrze, jeśli na terenie inwestycji znajdziemy atrakcje, które umilą czas wolny przyszłym mieszkańcom i - bez dwóch zdań - podniosą wartość inwestycji. Dla przykładu firma Fracthon w kompleksie Browar Kleparz przewidziała salę kinową, siłownię oraz bawialnię dla dzieci. Kto nie chciałby mieć takich obiektów tuż obok mieszkania?

- Lokal powinien być atrakcyjny wizualnie i funkcjonalny, w tym mieć przestronny układ, pozwalać na dużą swobodę aranżacji i być optymalnie doświetlony. Ogromnym atutem będzie miejsce do relaksu na świeżym powietrzu, takie, jak balkon, loggia, taras lub ogródek.

- Bardzo istotna jest wysoka jakość wykończenia oraz solidne materiały.

Teoria a praktyka. Czy trudno znaleźć mieszkanie o wymienionych cechach?

W teorii znalezienie mieszkania pasującego do wspomnianych wytycznych nie powinno stanowić problemu. Praktyka okazuje się jednak inna — zdarza się na przykład, że osiedle leży w centrum miasta, ale budynki są wykonane ze słabej jakości materiałów, infrastuktura jest kiepska, a ilość miejsc postojowych — znikoma. Na terenie Krakowa istnieje jednak inwestycja, która łączy wszystkie powyższe cechy — Browar Kleparz od doświadczonego dewelopera Fracthon. Kompleks, usytuowany tuż przy Parku Kleparskim, to nietuzinkowe połączenie historycznych zabudowań z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Na terenie osiedla znajdują się zarówno komfortowe mieszkania dla rodzin z dziećmi, jak i mniejsze lokale dla singli czy par.

Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał bieżącego roku, więc zdecydowani już wkrótce będą mogli odebrać klucze do swoich apartamentów.

Znalezienie mieszkania pod inwestycję to nie lada sztuka. Należy z uwagą obserwować lokalny rynek nieruchomości i wykorzystywać pojawiające się okazje — takie, jak chociażby Browar Kleparz od Fracthon.


comments powered by Disqus