Długa zaplombowana. „Aparthotel idealnym rozwiązaniem” [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W czerwcu odkryto elewację nowego budynku przy ul. Długiej, nieopodal Starego Kleparza. Inwestorów czeka jednak jeszcze kilka miesięcy prac i proces komercjalizacji obiektu. Czy znajdą się zainteresowani wynajmem?


Intensywne prace na budową budynku przy ul. Długiej 20 rozpoczęły się na początku 2020 roku. Zakończenie robót zaplanowano na czerwiec tego roku, jednakże wyznaczono tę datę jeszcze przed wybuchem pandemii, która nieco opóźniła harmonogram.

– Ostatni rok był dla nas wszystkich bardzo trudny i pracowity, ale z optymizmem patrzymy w przyszłość i na końcówkę tego roku, kiedy to mamy nadzieję zakończyć inwestycję i przeprowadzić już jej komercjalizację – mówi administrator budynku Maciej Kusiak.

Dla turystyki

Nowy budynek przy ulicy Długiej to inwestycja firmy odzieżowej Kegel-Błażusiak, która zapragnęła wziąć udział w lokalnym rynku turystycznym. W tym celu wybudowano czteropiętrowy obiekt usługowo-noclegowy o powierzchni wynoszącej niemal 2000 mkw.

– Budynek zostanie podzielony na dwie części. Kondygnacja podziemna oraz parter będzie funkcjonował jako przestrzeń handlowo-usługowa. Pozostałe 1000 mkw. powierzchni chcielibyśmy zagospodarować na aparthotel. Wydaje się, że jest to rozwiązanie idealne, jak na charakter ulicy Długiej – wyjaśnia przedstawiciel inwestora Maciej Kusiak.

Zarządzający inwestycją nie ukrywa, że wyzwaniem jest teraz pozyskać operatora dla obiektu noclegowego w tak trudnych czasach dla krakowskiej turystyki. Chodzi przede wszystkim o brak turystów zagranicznych. – Nie zamykamy się teraz na żadną z opcji i możemy negocjować z każdym operatorem w celu znalezienia odpowiedniej formuły dla naszego inwestycji. Pojawiło się już pewne zainteresowanie, ale zdecydowanie obecne czasy temu nie sprzyjają – mówi Kusiak.

Odporny na chuliganów

Głównym założeniem inwestorów było to, żeby część frontowa budynku prezentowała się za 10 lat tak samo, jak prezentuje się dzisiaj. Dlatego padł wybór na spieki kwarcowe, materiał, który nie zmienia koloru ani właściwości pod wpływem warunków atmosferycznych. Inną dużą zaletą tego zastosowania, zwłaszcza w warunkach miejskich i na zewnątrz budynków, jest odporność na graffiti.

– Ta elewacja będzie zdobić ulicę Długą jeszcze przez wiele lat. Zależało nam na tym, żeby stworzyć coś eleganckiego, wysoce estetycznego i trwałego – dodaje Maciej Kusiak.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus