Dom Development przejmuje mieszkania od Bumy. Potencjał 2000 lokali

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Deweloper Dom Development przejął 100% udziałów w spółkach mieszkaniowych grupy Buma za kwotę wynoszącą blisko 210 mln zł. To ponad 200 mieszkań w budowie, potencjał wybudowania 1370 lokali oraz 50 mln zł w gotówce.

W skład aktywów spółek będących przedmiotem transakcji wchodzą grunty inwestycyjne na terenie Krakowa o potencjale wybudowania 1 370 lokali, projekty w budowie z 224 lokalami oraz 51,5 mln zł gotówki, przy zadłużeniu z tytułu kredytów bankowych na poziomie 1,9 mln zł. Łączna wartość transakcji to 209,5 mln zł.

Dom Development umacnia swoją pozycję w Krakowie, gdzie prowadzi działalność od przejęcia w lipcu 2021 roku kontrolnego pakietu spółki Sento. Z uwzględnieniem spółek mieszkaniowych Buma, bank ziemi dewelopera w Krakowie ma potencjał budowy 2 097 lokali.

Kraków to czwarty rynek działalności Dom Development, po Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście. To drugi po Warszawie największy rynek mieszkaniowy w Polsce o dużym potencjale konsolidacji, na którym w 2021 roku sprzedano ponad 11,2 tys. mieszkań – czytamy w komunikacie dewelopera.

– Przejmując udziały w spółkach mieszkaniowych z grupy Buma skokowo umacniamy naszą pozycję w Krakowie, zyskując nie tylko 224 lokale w budowie, ale i bank ziemi pozwalający na budowę 1 370 lokali. W połączeniu z potencjałem nabytego w 2021 roku Sento oznacza to trzecią pozycję na krakowskim rynku – łączna sprzedaż obu firm w 2021 roku wyniosła ponad 500 mieszkań – skomentował Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.

– Jestem przekonany, że łącząc siły możemy wzmocnić pozycję na krakowskim rynku. Wejście w skład grupy Dom Development to także zwiększone możliwości zakupu gruntów, a tym samym większy potencjał podażowy, a także dostęp do know how lidera rynku – dodał Grzegorz Dworecki, prezes spółki Buma Management.