Ericsson będzie szkolił w metaverse

fot. mat. pras.

Firma Ericsson przeprowadzi w Polsce pierwsze komercyjne szkolenie w wirtualnym świecie metaverse. Podczas Ericsson Radio Tech Day w Krakowie po raz pierwszy zaprezentowano nowy sposób szkoleń dla radiooperatorów przy użyciu gogli oraz kontrolerów do wirtualnej rzeczywistości.

Zespoły firmy Ericsson są rozrzucone po całym świecie. Siłą rzeczy zatem nie ma możliwości spotykać się na co dzień twarzą w twarz i uczyć się od siebie. Z pomocą przychodzi metaverse i szkolenia organizowane w wirtualnej rzeczywistości. Chodzi przede wszystkim o techniczne szkolenia, które wymagają interakcji m.in. dla operatorów urządzeń radiowych, w czym Ericsson się specjalizuje.

– Postanowiliśmy opracować coś zupełnie nowego. Na początku roku zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy zastąpić interakcje, których nam tak bardzo brakowało w czasie pandemii. Pomyśleliśmy, że zamiast otwierać nowe centrum szkoleniowe w jakimś miejscu na świecie, dlaczego by nie założyć takiego ośrodka w metaverse? – mówiła Ewelina Grabowska, zarządzająca szkoleniami Ericssona w Europie i Ameryce Łacińskiej.

Stworzenie wirtualnego centrum szkoleniowego zajęło firmie zaledwie dwa kwartały. Za miesiąc odbędzie się już pierwsze komercyjne szkolenie i to w dodatku w Polsce. – Pierwsze komercyjne szkolenie jest zaplanowane w grudniu tego roku w Polsce. Od nowego roku będziemy eksperymentować w innych krajach – powiedziała Ewelina Grabowska.

Szkolenia w metaverse mają być dla Ericssona uzupełnieniem tradycyjnych spotkań i rozszerzeniem możliwości spotkań online, przy których interakcja do tej pory była ograniczona. – Najważniejszym aspektem realizacji szkoleń w metaverse jest odtworzenie interakcji i współpracy – dodała.