Gdzie możemy polecieć z Krakowa na wakacje? Loty za grosze

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Sezon letni w branży lotniczej i turystyce nabiera tempa. Przewoźnicy próbują odrobić straty po okresie zamknięcia gospodarki, oferując tanie loty m.in. do Grecji czy Włoch. Krakowskie lotnisko także przygotowało dla pasażerów szereg połączeń wakacyjnych.

Pod koniec czerwca linie lotnicze LOT uruchomią bezpośrednie połączenia z Krakowa do Albanii (Tirana), Chorwacji (Dubrownik) i Grecji (wyspy Rodos i Korfu). Przewoźnik będzie organizował loty raz w tygodniu do przełomu września i października. Polskimi liniami dotrzemy również do Czarnogóry.

Wizz Air także wznawia loty z Krakowa do Chorwacji. Połączenia dla pasażerów Kraków Airport do Splitu będą dostępne dwa razy w tygodniu w okresie czerwiec-wrzesień. Z kolei 2 lipca Ryanair uruchamia loty na grecką wyspę Korfu. Wizz Air i Ryanair oferują też połączenia na wyspę Santorini.

Ostatnia szansa

Ryanair prowadzi akcję promocyjną, której zakończenie przewidziano na wtorek, 15 czerwca. Bilety z Krakowa do Wielkiej Brytanii zaczynają się już od 19 zł za lot w jedną stronę, ale przewoźnik oferuje też połączenia do Grecji (Ateny) czy Włoch (Mediolan, Pescara, Rimini) − od 36 zł.

− Po miesiącach zamknięcia Polska jest gotowa na sezon letni, a my cieszymy się, że możemy rozpocząć go wyprzedażą. W czerwcu polscy wczasowicze mogą polecieć do Rimini, Pescary, Barcelony czy Bordeaux oraz wielu innych ciekawych miejsc już od 19 zł – mówiła przy okazji rozpoczęcia promocji Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży Ryanair.

Jeżeli jednak mamy ochotę wybrać się w podróż po europejskich miastach, to równie tanie bilety bez przesiadek możemy dostać na loty z Krakowa do Francji (Bordeaux, Lourders), Norwegii (Oslo) czy też do stolicy Ukrainy.

Niedawno Kraków Airport podjął współpracę z liniami Swiss, Eurowings oraz Austrian Airlines, dzięki czemu dolecimy bezpośrednio z Krakowa do Zurychu, Stuttgartu i Wiednia. – Mamy także nadzieję, że amerykańscy turyści już niebawem odkryją niezwykły potencjał naszego regionu dzięki podróżom liniami lotniczymi LOT do/z Chicago i Nowego Yorku – powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

comments powered by Disqus