Hotel Metropolis sprzedany. Izraelska marka ruszy już za miesiąc

fot. mat. pras.

Hotel Metropolis Design przy ul. Wygoda, nieopodal Jubilatu, został sprzedany w ręce izraelskiej sieci Fattal Hotels. Obiekt przejdzie niewielką metamorfozę i zostanie otwarty już w sierpniu.

Od końca czerwca hotel Metropolis Design jest własnością sieci hotelowej izraelskiego miliardera Davida Fattala. Za miesiąc obiekt ma już funkcjonować pod jedną z marek grupy hotelowej – Leonardo Hotels. Będzie to drugi hotel marki w Krakowie i czwarty w Polsce.

Obiekt hotelowy przy ul. Wygoda będzie teraz nosił nazwę Leonardo Boutique Kraków City Center i ma zostać otwarty w sierpniu. Hotel posiada 60 pokoi, siłownię, wewnętrzny taras oraz przestrzeń konferencyjną. W ramach planowanego remontu w lipcu hotel ma zostać dostosowany do standardów butikowej marki Leonardo Hotels.

– Europejski, ale również światowy rynek hotelarski stoi w obliczu poważnej transformacji. Wraz z ekspansją w Krakowie nie tylko wzmacniamy naszą pozycję w sektorze biznesowym i konferencyjnym, ale także poszerzamy naszą ofertę w segmencie turystyki wypoczynkowej – komentuje Yoram Biton, dyrektor zarządzający Leonardo Hotels w Europie. – Przejęcie hotelu Metropolis Design jest dla nas strategicznie ważnym krokiem w jednej z najważniejszych lokalizacji w Polsce i razem z Leonardo Boutique Kraków Old Town zwiększamy naszą obecność w tym mieście.

Fattal Hotels zapowiada możliwość dalszej ekspansji w Polsce. – To przejęcie jest ważnym uzupełnieniem naszego portfolio i naszej obecności w Polsce, gdzie szukamy dalszych możliwości ekspansji – mówią menadżerowie grupy hotelowej Guy Vardi i Yaniv Amzaleg.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus