Hotel przy Błoniach zostanie w końcu otwarty

fot. Julia Ślósarczyk

Mija właśnie pięć lat od przygotowań do budowy hotelu przy al. 3 Maja, nieopodal stadionu miejskiego. Po początkowych komplikacjach, również na linii deweloper-miasto, hotel ma zostać otwarty dla gości już w lipcu.

Na początku 2017 roku rozpoczęto prace nad budową hotelu przy al. 3 Maja 51, wtedy jeszcze aparthotelu Błonia Park. Pierwotnie planowano rozpoczęcie budowy rok wcześniej, a termin zakończenia przewidziano na koniec 2018 roku.

Inwestycja została wstrzymana na pewien okres, a budowa hotelu przedłużyła się o kolejne kilka lat. W lipcu tego roku obiekt ma zostać uruchomiony dla gości, który będzie zarządzany pod jedną z marek sieci Marriott.

Największy hotel w tej części Europy

Przedstawiciel firmy PI Management mówi, że AC by Marriott Kraków to największy hotel tej marki w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie ma ich co prawda za wiele, bo zaledwie kilka w tej części starego kontynentu, lecz trzeba przyznać, że hotel nie jest mały, ponieważ oferuje 300 pokoi w ośmiu wariantach powierzchni do 110 mkw. W sumie może pomieścić do 700 gości.

AC by Marriott Kraków zajmuje powierzchnię ponad 20 tys. mkw. 230 z 300 pokoi w obiekcie posiada balkony bądź tarasy nawet do 40 mkw. w przypadku największych apartamentów. W hotelu będzie funkcjonować również restauracja, lobby bar czy biblioteka.

– Hotel ma łączyć w sobie turystykę biznesową oraz rekreacyjną, znajduje się tam siedem sal konferencyjnych oraz kompleks SPA z basenem i strefą fitness, oraz osobna przestrzeń dla dzieci – największy hotelowy Kids Club w Krakowie, oferujący mnóstwo sensorycznych elementów wyposażenia – dodaje przedstawiciel PI Management.

W podziemiach obiektu znajduje się parking podziemny na ponad 100 miejsc postojowych oraz stacje ładujące dla samochodów elektrycznych. Przed hotelem znajdą się trzy miejsca dla autokarów.

Jakiej frekwencji spodziewa się spółka? Czy po zniesieniu restrykcji turyści wrócą do Krakowa i wypełnią obiekt? – Niestety trudno nam powiedzieć o tym, ilu gości hotel będzie mógł przyjąć. Maksymalne obłożenie jest możliwe na poziomie 700 osób. Mamy nadzieję, że po złagodzeniu obostrzeń przyrost rezerwacji będzie zadowalający – mówi. 

Przedstawiciel spółki zapowiada kolejne inwestycje i zaznacza, że w trakcie przygotowań są kolejne. – PI Management jako certyfikowany operator Marriott International, w pierwszym kwartale 2022 roku planuje otwarcie w Krakowie pierwszego w Polsce hotelu Tribute Portfolio sieci Marriott – Garamond, a na przełomie roku 2022/2023 kolejny hotel z portfolio Marriotta – Renaissance w Gdańsku na Wyspie Spichrzów. Obecnie zarządza już w Krakowie obiektem The Bridge Suites oraz PI Apartments – komunikuje spółka.