Innowacje powstają w Krakowie! Tesco Technology zaprasza specjalistów do nowego hubu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Nowa siedziba, a wraz z nią nowe otwarcie dla marki, dotychczas kojarzonej z branżą retail. Tesco Technology w Krakowie przygotowuje innowacyjny hub technologiczno-serwisowy, z którego rozwiązań korzystać będzie tysiące pracowników i klientów na całym świecie.

Choć marka Tesco na naszym rynku dostępna była blisko 30 lat, powszechnie kojarzona jest przede wszystkim z działalnością handlową. Tymczasem, choć sklepów brytyjskiej marki w Polsce już nie ma, to w Krakowie firma prężnie rozwija swój hub, odpowiedzialny za tworzenie i rozwijanie innowacyjnych rozwiązań. Wspierają one firmę w jej wszystkich oddziałach. To tutaj swój początek mają technologiczne nowinki, takie jak infrastruktura i oprogramowanie chociażby dla autonomicznych sklepów samoobsługowych, ale także te wspierające codzienną pracę personelu brytyjskiego giganta. Dzięki pracy krakowskiego oddziału, od 2018 roku klienci Tesco mogli korzystać z formuły zakupów Scan&Shop. Ten innowacyjny system pozwala na doliczanie kolejnych zakupów na rachunek jeszcze w trakcie przemieszczania się po sklepie.

W planach Tesco Technology w Krakowie jest dynamiczny, ale stabilny rozwój, oparty na zatrudnianiu specjalistów w branży IT. Chcemy odczarować wizerunek Tesco jako wyłącznie sieci handlowej i tworzyć atrakcyjne miejsce pracy, w którym można długofalowo i stabilnie rozwijać swoją karierę mówi Michał Pawłowski, Head of Software Development w Tesco Technology. Ciekawe i bardzo zróżnicowane projekty, a przede wszystkim bardzo przyjazne środowisko, elastyczność, konkurencyjne i rozwojowe warunki. Chcemy stworzyć zespoły ludzi, dla których praca tutaj jest satysfakcjonująca na wielu poziomach dodaje Pawłowski.

Ciągły i nadal planowany rozwój polskiej filii Tesco Technology zrodził potrzebę zmiany lokalizacji. Nowe biuro, uroczyście otwarte w czwartek 7 kwietnia, znajduje się w nowoczesnym biurowcu ul. Przy Rondzie 4 w Krakowie. Urządzone ono zostało w taki sposób, aby stworzyć najlepsze możliwe miejsce do kreatywnego myślenia oraz realizacji pomysłów. Przy projektowaniu aranżacji tej placówki skorzystano ze wskazówek samych pracowników. Poza podstawowym wyposażeniem pojawiło się tam także wiele nieoczywistych elementów, m.in. powstała strefa „Chill Zone”, w której znajdują się takie atrakcje jak stół do bilardu, piłkarzyki czy playstation.

Nowy HUB technologiczny Tesco Technology jest naszą odpowiedzią na oczekiwania polskich specjalistów – zarówno pod względem miejsca, jak i kultury organizacyjnej oraz wartości firmy. Dzięki temu powstało nowoczesne miejsce pracy przystosowane do kreatywnego myślenia oraz rozwoju  tłumaczy Roland Płaszowski, Head of Software Development & Site Lead w krakowskim hubie.

Firma mocno stawia na rekrutację, poszukując specjalistów na wszystkich poziomach doświadczenia, którzy pomogą w rozwijaniu nowych oraz istniejących, a także szukaniu rozwiązań problemów na skalę globalną i dokonywaniu pozytywnych zmian dla wygody klientów, dobra społeczności lokalnych i ochrony środowiska. Stawiamy na Kraków, bo doceniamy tutejszych wspaniałych specjalistów, potencjał i atrakcyjność miasta. Krakowski oddział jest jednym z pięciu działających pod marką Tesco Technology, a przy tym miejscem, z którym wiążemy ogromne nadzieje i z którego dotychczasowej pracy jesteśmy ogromnie dumni  komentuje Guus Dekkers, CTO Tesco Technology, który gościł w naszym mieście podczas oficjalnego otwarcia. Dostrzegamy i doceniamy skalę talentu programistów w Krakowie dodaje.

 

 

comments powered by Disqus