Inwestor Ekipy stawia na LiveKid

fot. Krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl

Krakowski start-up LiveKid, czyli system oraz aplikacja ułatwiająca zarządzanie żłobkami i przedszkolami, pozyskał 9 mln zł dofinansowania. Nowym udziałowcem firmy jest m.in. January Ciszewski, prezes spółki JR Holding, która kilka miesięcy temu zdecydowała się zainwestować w Ekipę youtuberów.

Spółki, które zainwestowały w rozwój platformy LiveKid, to Imperio ASI, Nunatak Capital oraz JR Holding. Umowa dotyczy realizacji inwestycji polegającej na nabyciu przez wyżej wymienione spółki łącznie 22,61% udziałów za kwotę 9 mln zł – czytamy w raporcie bieżącym Imperio.

– Zamknęliśmy wczoraj w LiveKid rundę inwestycyjną o wartości 9 milionów złotych. Z Piotrem i Adamem z Nunatak Capital poznaliśmy się prawie dwa lata temu i od samego początku rozmawialiśmy o wspólnej transakcji. Dopiero w okolicach marca, gdy do rozmów dołączył Artur i January z JR Holding, udało nam się zarysować taką strukturę transakcji i plan rozwoju, że zacząłem mieć poczucie, że coś z tego będzie. Teraz jestem przekonany, że to najlepsze co mogliśmy zrobić dla firmy – zakomunikował Jakub Pawelski, prezes LiveKid.

Jak podkreślił założyciel start-upu, LiveKid zostało zbudowane właściwie od zera bez zewnętrznego finansowania. Firma nigdy nie brała udziału w akceleratorach ani nie wzięła żadnych dotacji czy grantów z Unii Europejskiej.

– Przez ostatnie dwa lata miałem sporo rozmów z różnego typu inwestorami. Myślę, że łączna liczba kaw, lunchy i kolacji z funduszami zainteresowanymi naszą spółką zbliżała się powoli do setki. Wszystkie rozmowy kończyły się tym samym, czyli wnioskiem, że to bardzo drogi kapitał i na razie „podziękujemy”. Czasem był obciążony biurokracją, czasem brakiem elastyczności, czasem brakiem decyzyjności, a czasem surrealistycznymi oczekiwaniami czy drakońskimi umowami – wyjaśnił Jakub Pawelski. Po długim czasie oczekiwania odpowiedni inwestorzy jednak się znaleźli.

comments powered by Disqus