Irlandczycy otwierają biuro w Krakowie i szukają pracowników

Microsoft Place fot. materiały prasowe

Irlandzka firma architektoniczna RKD, znana między innymi z zaprojektowania głównej siedziby Microsoft w Dublinie, otworzyła biuro w Krakowie. RKD planuje zatrudnić w Polsce do 50 osób.

Firma RKD działa od 1913 roku i zatrudnia 250 osób w sześciu europejskich biurach. Specjalizuje się w usługach architektonicznych, inżynierskich oraz zarządzania projektami m.in. w takich sektorach jak centra danych, produkcja i logistyka, produkcja farmaceutyczna.

– Mamy ambitne plany rozwoju i Polska ze swoim potencjałem gospodarczym znakomicie w te plany się wpisuje, stąd decyzja o inwestycji w polskie biuro RKD. W Polsce planujemy zbudowanie nawet 50-osobowego zespołu – mówi David Petherbridge dyrektor zarządzający firmy.

Petherbridge dodaje, że po restrukturyzacji i transformacji właścicielskiej przedsiębiorstwo jest na dobrej drodze do osiągnięcia obrotu na poziomie 50 mln EUR do końca 2023 r. – Odnotowaliśmy 20 proc. wzrost rok do roku w ciągu ostatnich dwóch lat, przy czym 40-50 proc. naszej działalności ma miejsce poza Irlandią – tłumaczy.

Flagowe projekty RKD to m.in. Microsoft Place (siedziba główna Microsoft EMEA) w Dublinie w Irlandii, za którą firma zdobyła wiele międzynarodowych nagród i Guinness Storehouse, także w Dublinie. RKD była architektem pierwotnego projektu transformacji Storehouse, który stał się turystyczną atrakcją w Irlandii i doprowadził do długotrwałej współpracy z firmą Diageo, dla której RKD realizuje projekty na całym świecie.