Jedna z piękniejszych kamienic w Podgórzu? Nadbudowa ukończona [ZDJĘCIA]

zamoyskiego 24 fot. Julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl

– Głównie na nadbudowę kamienicy psioczyły osoby, które w ogóle nie znały projektu i nie zapoznały się z pozwoleniem na budowę oraz ze zgodą konserwatora – mówi Marek Dobosz, właściciel kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Zamoyskiego i Krzemionki.

Prace nad przebudową kamienicy dobiegają końca. Inwestor czeka jeszcze na zmianę pozwolenia, ponieważ funkcja budynku uległa zmianie – z mieszkaniowo-usługowej na wyłącznie usługową.

W budynku przewidziano miejsce na jeden lokal gastronomiczny. W związku z tym wydział architektury miasta wymaga miejsca postojowego przy budynku dla zaopatrzenia gastronomii. – Jesteśmy zmuszeni jeszcze chwilę zaczekać z otwarciem obiektu, urzędnicy z wydziału miejskiego inżyniera ruchu i ZDMK nie mogą wypracować jednolitego stanowiska – tłumaczy inwestor.

Głównym projektantem kamienicy jest Roland Chrobak, choć w trakcie realizacji inwestycji prace nad projektem przejął Bartosz Pionka.

– Styl kamienicy nawiązuje do czasów austriackich. Niektórzy mówią, że jest to teraz jedna z ładniejszych kamienic w Podgórzu – dodaje Marek Dobosz.

Zdjęcie kamienicy z 2017 roku:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus