Kaufland zastąpi Tesco Kapelanka jeszcze w tym roku. Co z budową osiedla?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W lipcu prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie Tesco Kapelanka przez Kaufland. Sieć potwierdza uruchomienie nowej placówki pod koniec roku. Co z budową mieszkań w tej lokalizacji? Czy deweloper odstąpi od planu budowy osiedla w związku z procedowaniem planu miejscowego?

Sieć Kaufland w Polsce obejmuje aktualnie 228 sklepów i jak podkreślają przedstawiciele firmy, kluczowym elementem strategii rozwoju sieci jest dynamiczna ekspansja.

– Nieustannie monitorujemy rynek i poszukujemy nowych miejsc pod inwestycje. Wybór konkretnych lokalizacji każdorazowo poprzedzają wnikliwe i różnorodne analizy. Otwarcie sklepu Kaufland przy ul. Kapelanka w Krakowie zostało zaplanowane na grudzień bieżącego roku – wyjaśnia Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

– Modernizację sklepu zaplanowano na początek listopada bieżącego roku. Poza rebrandingiem przeprowadzimy kompleksową wymianę wyposażenia, aby dostosować market do konceptu sprzedażowego znanego z innych obiektów naszej sieci. Dotychczasowym pracownikom sklepu zaproponowaliśmy zatrudnienie w naszej sieci – dodaje Maja Szewczyk.

Deweloper się dostosuje?

Zapytaliśmy dewelopera Echo Investment, do którego należy nieruchomość wraz ze sklepem Tesco przy ul. Kapelanka, o dalsze plany dotyczące realizacji wielorodzinnej inwestycji mieszkaniowej w tej lokalizacji.

Nieprzychylność samorządu i procedowanie planu miejscowego dla tego obszaru, wykluczającego zabudowę mieszkaniową, może całkowicie przekreślić plany Echo Investment. Przypomnijmy, że deweloper pod koniec 2020 roku zakupił ten teren za kilkadziesiąt milionów złotych, przekonany, że budowa mieszkań dojdzie do skutku.

Aktualnie procedura sporządzenia planu miejscowego „Kapelanka” jest na etapie opiniowania i uzgodnień ustawowych (stan na 19 lipca). – Pracujemy nad koncepcją architektoniczną zagospodarowania tego terenu, wpisującą się w założenia projektu planu miejscowego zaprezentowanego niedawno przez Wydział Architektury i Planowania Przestrzennego – mówi Weronika Ukleja, rzeczniczka Echo Investment.

– Naszą ambicją jest stworzenie na tym terenie wielofunkcyjnego, przyjaznego fragmentu miasta, który będzie nawiązywał do otoczenia, łączył się z nim i je uzupełniał. Chcemy całkowicie odmienić tę działkę, więc od momentu jej zakupu prowadzimy otwarty dialog z miastem, przedstawicielami samorządu i lokalną społecznością – dodaje przedstawicielka dewelopera.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus