Tesco Kapelanka w rękach Kauflandu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

UOKiK wydał zgodę na przejęcie hipermarketu Tesco Kapelanka przez Kaufland Polska. Cinema Asset Manager, spółka z grupy Echo Investment, do której należy hipermarket, wynajmie 4 000 mkw. powierzchni handlowej na rzecz konkurenta.

5 lipca do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek o zamiarze nabycia przez Kaufland Polska hipermarketu Tesco zlokalizowanego w centrum handlowym przy ul. Kapelanka 54. Przypominamy, że cała nieruchomość w tej lokalizacji należy do grupy Echo Investment, a konkretnie do spółki Cinema Asset Manager. Deweloper planuje w tym miejscu wybudować osiedle mieszkaniowe.

27 lipca prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie Tesco Kapelanka przez Kaufland. – Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek spółki Kaufland Polska Markety prezes UOKiK wydaje zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na nabyciu przez Kaufland części mienia Cinema Asset Manager w postaci hipermarketu Tesco zlokalizowanego w wielobranżowym centrum handlowym w Krakowie przy ul. Kapelanka 54 – czytamy w urzędowym komunikacie.

Jak poinformował UOKiK, spółka Cinema Asset Manager wynajmie 4 000 mkw. powierzchni handlowej na rzecz Kaufland Polska.

– Celem Kaufland Polska jest stały rozwój działalności w sektorze detalicznej sprzedaży AKCU. Poprzez realizację zgłaszanej koncentracji Kaufland zamierza poszerzyć portfel swoich wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych, aby zwiększyć swoją rozpoznawalność na rynku, dotrzeć do szerszego grona konsumentów, a tym samym polepszyć swoją pozycję konkurencyjną wobec innych sieci wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych – tak brzmi uzasadnienie przejęcia hipermarketu Tesco przez Kaufland.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus