Kolejne setki mieszkań powstają przy ulicy Mogilskiej [ZDJĘCIA]

"Osiedle przy Mogilskiej" wkroczyło w kolejną fazę budowy fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W rejonie ulicy Łaszkiewicza i Ostatniej realizowana jest kolejna inwestycja mieszkaniowa, w wyniku której powstanie łącznie 338 mieszkań.

To inwestycja dewelopera Develia, który postanowił wybudować nieopodal wieżowca Mogilska Tower nowe osiedle. Budowa została podzielona na dwa etapy. Łącznie powstanie tam 338 mieszkań, z czego 65 w pierwszym etapie. Będą to lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe w metrażu od 36 mkw. do 81 mkw. Sprzedano już 60 z nich.

Budynki osiedla przy Mogilskiej, które powstaną w ramach pierwszego etapu, będą 4-piętrowe, a ich powierzchnia mieszkalna wyniesie niemal trzy tysiące metrów kwadratowych. W pierwszym etapie wybudowane zostaną 73 miejsca postojowe podziemne oraz pięć miejsc na zewnątrz.

– Budowa pierwszego etapu "Osiedla przy Mogilskiej" wkroczyła w kwietniu w kolejną fazę. Został wykonany stan zerowy, obecnie trwają prace związane z realizacją 3. piętra – informuje Kama Polak, przedstawicielka dewelopera.

Zakończenie pierwszego etapu budowy osiedla przewidziano na drugi kwartał 2021 roku, natomiast w lipcu ma nastąpić przekazanie mieszkań w ręce nabywców.

Nie znamy szczegółów dotyczących drugiego etapu budowy, jednak jak widać po wizualizacjach, będą to kilkunastopiętrowe wieżowce. – Drugi etap osiedla jeszcze nie ruszył, Develia czeka na decyzje administracyjne – wyjaśnia Polak.Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony
comments powered by Disqus