Kompleks apartamentów zamiast strychu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Poddasze kamienicy przy ul. Dietla 11 zostało przebudowane na lokale mieszkalne. To coraz częstsza praktyka deweloperów, która pozwala na komercjalizację zwykle nienadającej się do zamieszkania przestrzeni strychu w kamienicach.


Grupa Wisdomic przygotowała w tym przypadku sześć niewielkich apartamentów bowiem powierzchnia użytkowa najmniejszego z mieszkań to zaledwie 26 mkw., natomiast największego –  47 mkw. Jednakże to nie metraż jest tutaj kluczowy, to lokalizacja pozwala oferować ceny na poziomie 15-20 tys. zł/mkw.

Doprowadzenie apartamentów do stanu deweloperskiego i zakończenie budowy przewidziano na czerwiec. – W przyszłym tygodniu powinniśmy składać wniosek o pozwolenie na użytkowanie – informuje nas przedstawicielka inwestycji.

W ramach przebudowy deweloper wraz ze wspólnotą podjęli uchwałę, dzięki czemu spore graffiti szpecące budynek zostanie zamalowane. Możliwe jest jeszcze odświeżenie klatki schodowej. – Jeżeli dojdziemy do porozumienia z konserwatorem zabytków i wspólnotą, to odświeżymy klatkę, nie na zasadzie remontu, tylko raczej standardowego malowania – dodaje przedstawicielka grupy Wisdomic.

Jak komunikuje spółka, kamienica przy ul. Józefa Dietla 11 została zaprojektowana przez polskiego architekta żydowskiego pochodzenia – Beniamina Torbe. Jej budowa datowana jest na pierwsze 10-lecie XX wieku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus