Kompleks hotelowy przy Błoniach się powiększa [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

To nowa inwestycja dewelopera Echo Investment, który zamierza w tym miejscu uruchomić niemal 400 mieszkań na wynajem. Budowa obiektu graniczy z parkingiem VIP stadionu miejskiego i stanowi uzupełnienie bazy hotelowej, dla której miejsce to przeznaczono w planie miejscowym „TS Wisła” przeszło dekadę temu.

Budowę budynku rozpoczęto w czerwcu, a jej zakończenie deweloper wyznaczył na grudzień 2022 roku. Mimo iż pozwolenie budowlane określa „budowę budynku hotelowego”, to Echo Investment realizuje w tym miejscu inwestycję mieszkaniową, w ramach której ma powstać 387 mieszkań na wynajem.

Wszystkie te mieszkania mają być dostępne na platformie dewelopera o nazwie Resi4Rent, oferującej instytucjonalny wynajem mieszkań. Grupa coraz więcej środków angażuje w ten segment biznesu (tzw. PRS). Poza wyżej przedstawioną inwestycją przy al. 3 Maja, Echo Investment podobne przedsięwzięcia realizuje nieopodal Bonarki, a już wkrótce przy al. Jana Pawła II.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Mota-Engil Central Europe. Za projekt odpowiada pracownia Saran Architekci.

Należy dodać, że to koniec inwestycji hotelowych na tym obszarze. Widoczna luka pomiędzy oddanym w sierpniu hotelem Marriott a omawianą wyżej inwestycją grupy Echo, to teren, na którym mogą powstać dwa kolejne budynki hotelowe. Pozwolenie budowlane umożliwiające realizację takiej inwestycji zostało wydane w 2019 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec