Koniec Almy w Galerii Kazimierz

fot. materiały prasowe

Jeden ze sklepów sieci Alma zostanie zamknięty 6 lutego. Poinformowała o tym Galeria Kazimierz na swojej stronie na Facebooku. Na razie nie jest wiadome, co znajdzie się w miejsce sklepu, który był tam od początku istnienia centrum handlowego.

– Uprzejmie informujemy, iż z dniem 6 lutego delikatesy Alma zostaną zamknięte. Z góry przepraszamy za utrudnienia i obiecujemy informować na bieżąco o nowej ofercie w miejsce dotychczasowego najemcy. Dziękujemy Almie za wiele lat dobrej współpracy – czytamy w poście z soboty.

Kronika upadku

Z raportu opublikowanego przez zarząd Alma Market wynika, że w pierwszym półroczu 2016 roku wynik netto firmy były wyższego od analogicznego okresu w roku ubiegłym. Sam zysk netto wyniósł 2,48 mln złotych i był o 113% wyższy niż przed rokiem. To jednak nic nie dało.

W rozmowie z LoveKraków.pl, Marta Krupa, specjalisty ds. kreacji wizerunku,  stwierdziła, że problemy delikatesów Alma to wypadkowa kilku różnych czynników. Jej zdaniem Polacy odchodzą od kupowania produktów ekskluzywnych w ogólnodostępnych sieciach sklepów, bo jeśli mają już wydać kwotę większą niż przeciętnie, wolą dokonać takiego zakupu w salonach konkretnej marki. Krupa uważa też, że firma zignorowała konkurencję. Wszystko zaś spotęgowały niepochlebne opinie o spółce w sieci.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus