Krakowski pracodawca roku wybrany. Nagrody w ręce międzynarodowych korporacji

fot. GUP

We wtorek podczas pierwszego dnia Targów Pracy i Przedsiębiorczości „Świadomie do celu”, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród drugiej edycji konkursu „Krakowski Pracodawca Roku 2021”.

Jest to coroczna inicjatywa Grodzkiego Urzędu Pracy, która ma na celu wyróżnić lokalnych pracodawców szanujących pracowników, dbających o ich rozwój, wrażliwych społecznie i stawiających na tworzenie wielokulturowej organizacji. Nagrody wręczyli: zastępca prezydenta Krakowa  Bogusław Kośmider, przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy Jerzy Smoła oraz dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Marek Cebulak.

Nagroda Krakowskiego Pracodawcy Roku była przyznawana w trzech kategoriach: Pracodawca Roku - nagroda główna, Pracodawca Roku Przyjazny Cudzoziemcom oraz Pracodawca Roku Przyjazny Osobom z Niepełnosprawnością.

– Taka formuła konkursowa pozwoliła docenić pracodawców, którzy wykazują się polityką personalną otwartą na wsparcie osób bezrobotnych i poszukujących pracy dbając przy tym o rozwój osobisty i zawodowy pracowników. Dodatkowo zauważeni zostali pracodawcy szerzący ideę współpracy i partnerstwa, tolerancji i braku dyskryminacji ze względu na narodowość oraz niepełnosprawność – mówi Marek Cebulak, dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Członkowie Konkursowej Kapituły wyłonili trzech zwycięzców, po jednym w każdej z kategorii. Laureatem w kategoriach „Pracodawca Roku 2021 – Nagroda Główna” oraz „Pracodawca Roku 2021 – Przyjazny Osobom z Niepełnosprawnością” została firma HSBC Service Delivery (Polska), natomiast w kategorii „Pracodawca Roku 2021 – Przyjazny Cudzoziemcom” spółka Capgemini Polska.

Ponadto, Kapituła Konkursowa przyznała dwa wyróżnienia w kategorii „Pracodawca Roku 2021 – Przyjazny Osobom z Niepełnosprawnością” dla firm: Aterima Europe Sp. z o.o. oraz Biuro Rachunkowe LEXUS Jacek Czerw. Firmy te wyrównują szanse społeczne na rynku pracy, tworząc przyjazne miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami.

– Udział w konkursie był doskonałą okazją dla krakowskich pracodawców do zaprezentowania działań oraz wdrożonych procedur, które przyczyniają się do budowania wizerunku firmy przyjaznej pracownikom. Codzienna praca i nienaganna postawa pracodawców, którzy dbają o swoich pracowników, inspiruje do wykorzystywania dobrych praktyk w tworzeniu odpowiedzialnego społecznie biznesu, zapewniającego bezpieczne środowisko pracy oraz wzajemny szacunek. Taka postawa zasługuje na uhonorowanie – podkreślił Cebulak.