Krakowski rynek biurowy rośnie pomimo pandemii

Bonarka For Business fot. materiały prasowe
Popyt na powierzchnie biurowe w miastach regionalnych, pomimo przeciwności spowodowanych pandemią, osiągnął w pierwszej połowie 2020 roku rekordowe 335 tys. mkw. Bardzo duży udział w tym wyniku miały przedłużenia istniejących już umów. Liderem niezmiennie pozostaje Kraków.
Niedawno umowy z komplesem Bonarka for Business na kolejne kilka lat przedłużyły firmy Pegasystems oraz Herbalife Nutrition. Obie wynajmują teraz ponad 10,5 tys. mkw powierzchni, co stanowi prawie 14 procent dostępnych w Bonarce biur.

– Duża część negocjacji przedłużenia i zwiększania powierzchni przez naszych klientów zbiegła się w czasie z początkiem pandemii covid-19 w Polsce. Mimo to firmy nie wycofały się ze swoich planów, wręcz przeciwnie, zależało im na sprawnym przebiegu całego procesu i to udało się nam osiągnąć. Warto podkreślić, że Pega zdecydowała się na zwiększenie zajmowanej powierzchni w najtrudniejszym okresie, kiedy spora część firm zastanawiała się nad przeciwnym kierunkiem – mówi Rafał Oprocha, dyrektor krakowskiego oddziału CBRE, która doradzała obu najemcom.

Trójstronne porozumienie

Pega to amerykańska firma programistyczna założona w 1983 roku, która oferuje  oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami, automatyzacji procesów cyfrowych i zarządzania procesami biznesowymi. Natomiast założona w 1980 roku Herbalife Nutrition oferuje wysokiej jakości, naukowo zaawansowane produkty stanowiące prosty sposób na kontrolę wagi i zdrowy styl życia.

– Nasze krakowskie biuro zostało otwarte w 2012 roku, aby wspierać dalszą, długoterminową ekspansję. W związku z dynamicznym rozwojem i zwiększonym zatrudnieniem zapadła decyzja o relokacji do większych powierzchni biurowych. Z uwagi na to, że nasz obecny budynek był już w pełni zajęty, początkowo zdecydowaliśmy się na wynajęcie dodatkowego piętra w innym budynku. Zważywszy na potencjalną ekspansję Pegi, już wtedy mieliśmy na uwadze możliwość całkowitej wyprowadzki z poprzedniego biura. Dzięki zespołowi doradczemu CBRE, udało nam się wynegocjować transakcję, która zakończyła się sukcesem dla wszystkich stron. Bardzo cieszymy się z takiego rozwiązania, gdyż znów działamy w jednym biurze jako jeden zespół – mówi Jakub Ciura, dyrektor w Global Business Services, Herbalife Nutrition.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus