Krowodrza. Tu wyrośnie 6-kondygnacyjny blok

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dni domów jednorodzinnych przy ul. Mazowieckiej 115 są policzone. W ich miejsce wyrośnie sześciokondygnacyjny blok.

Na działkach na rogu ulic Mazowieckiej i Racławickiej naprzeciwko szkoły podstawowej nr 106 stoi kilka zabudowań: są to domy jednorodzinne, garaże i budynki usługowe. Wszystkie są przeznaczone do rozbiórki na mocy pozwolenia wydanego w 2021 roku przez władze miasta.

Na ich miejscu powstanie blok mieszkalny. Zgodę na budowę ma spółka DES Henryk Dowgier i Anna Dowgier. Inwestor informuje, że na sześciu piętrach znajdzie się 86 apartamentów o wielkości od 26 do 75 metrów kwadratowych. Klienci będą mieć do wyboru lokale od jednego do czterech pokoi. W podziemnym garażu ma się znaleźć 47 miejsc postojowych. – Budynki oraz prywatny ogród tworzą kameralną, przyjazną atmosferę w najbardziej prestiżowej dzielnicy Krakowa – zachwala deweloper.

Jak na razie żadne prace związane z inwestycją nie ruszyły. Można jednak znaleźć informację, że to się niedługo zmieni. Rozpoczęcie budowy jest planowane w obecnym kwartale, natomiast oddanie do użytku bloku nastapi w trzecim kwartale 2026 roku.

Inne projekty

Firma DES powstała w 1981 roku w podkrakowskich Michałowicach i zajmuje się pracami budowlano-konserwatorskimi. Na swoim koncie ma ponad 380 projektów i 187 zmodernizowanych budynków. Jeśli chodzi o branżę deweloperską, spółka w swoim portfolio posiada Bronowickie Ogrody (2019 rok), Stawową Przystań (2020) i KW51 (trwają prace wykończeniowe).

Jeśli chodzi o najnowszą realizację to – zgodnie z opisem – jest ona „inspirowana kulturą japońską oraz regułami feng shui”. Inwestycja składa się z dwóch etapów, gdzie znajdą się 134 mieszkania o metrażu między 30 a 90 mkw., w zależności od budynku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza